“Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı?” Etkinliğimiz Gerçekleşti!

Bitcoin ekosistemini, kripto parayı ve dinamiklerini öğreneceğimiz, risklerini tartışacağımız “Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı?” etkinliğimiz 08 Şubat 2017 Perşembe günü, saat 18.30-20.30 arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü‘nde gerçekleşti.

Değerli konuşmacılarımız: Gökhan Seçkin (Kimlic CEO); Onur Gözüpek (Kriptopara Uzmanı); Sam Onat Yılmaz (BitAngels Kurucu Ortak, Windmill CFO) ve Servet Gözel (KPMG Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Direktörü) katılımcılarımızla bilgi, deneyim ve görüşlerini paylaştı. Moderatörlüğünü Moblobi.com olarak bizim gerçekleştirdiğimiz etkinlik panel şeklinde bir sohbet ortamında ve katılımcılarımızla interaktif olarak gerçekleşti.

Bitcoin nedir, sistem nasıl işler, nasıl yatırım yapılır gibi konuları tartıştığımız etkinlikte; bitcoin ve kripto para sisteminin avantaj ve dezavantajlarına da değindik. Dünyadaki bu sistemin nasıl çalıştığını örnekleriyle dinledik; ülkemizde ise halihazırda var olan endişelerin üzerine konunun uzmanı konuşmacılarımızın görüşlerini aldık.

Halihazırda ülkemizdeki potansiyel, mevcut işleyiş modeli ve olması gereken model üzerine konuştuk. Etkinlikte şu an bitcoin yatırımcısı olmaya karar versek bu işe nasıl başlamalıyız sorusunun da yanıtlarını aldık. Bitcoin‘in sadece bir yatırım aracı değil, satın alma sisteminde de nasıl kullanılabileceğine dair örnekler dinledik.

Sadece piyasadan elde edilen bilgilerin ve al/sat yorumlarının değil; okuma ve araştırmanın çokça yapılması, sistemin işleyişi ve kullanım olanaklarının da araştırılması gereken Bitcoin ve kripto paralar konusunda konuşmacılarımızdan takip edilmesi gereken kitap, web sitesi ve sosyal medya hesaplarına ait önerilerini de aldık.

Etkinlikte öne çıkan ve dikkat çekenler arasından birkaç notu sizinle paylaşalım:

  • Bitcoin kişiye kendi kendinin bankası olma şansı tanıyor… (Onur Gözüpek / Kriptopara Uzmanı)
  • Yatırım yapmak, yapmamak, yasaklamak ya da uygulamak için önce o teknolojiyi anlamak gerekir, Bitcoin de böyle… (Servet Gözel / KPMG Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Direktörü)
  • Kripto paralar algoritma ile çalıştığı için kanun kod. kendi kanunlarına göre işleyen bu kod yapısı ile ülkelerin kanunlarının çelişmesinden bitcoin önyargıları doğuyor. borsaların regüle edilmesi ile buradaki vergi, karapara ve bu gibi sorunlar aşılabilir… (Gökhan Seçkin / Kimlic CEO)
  • Bitcoin’i çok fazla para toplama aracı olarak görmek yerine hızlı ve likit bir araç olarak kullanmayı düşünmeli… (Sam Yılmaz Onat / BitAngels Kurucu Ortak / Windmill CFO)
  • Bitcoinin sadece yatırım değil aslında bir para birimi gibi müzik, gayrimenkul vs gibi satın almalarda da kullanımı aracıları ortadan kaldırıp, kişisel gelirleri arttırabilir… (Servet Gözel / KPMG Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Direktörü)
  • Bütün insanların ortak bir dili olmasa da Bitcoin bütün insanların ortak bir para birimi olabilir belki de… (Onur Gözüpek / Kriptopara Uzmanı)
  • Piyasadaki kimliğiniz ve daha önce bir işlem yapmış olup olmamanız bu piyasada bir güven unsuru Kimlic app ilk işlemi yapan kimliğin onayını diğer işlemlerde sağladığı için güvenilirliği arttıran bir yöntem… (Gökhan Seçkin / Kimlic CEO)

Bu başlıklardan daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için sizi de etkinliklerimize bekliyoruz. Oldukça verimli ve keyifli geçen etkinliğimiz için hem konuşmacılarımıza hem de katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Diğer etkinliklerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı