Moblobi.com Olarak Destekçileri Arasında Olduğumuz FuckUp Nights İstanbul Gerçekleşti!

Moblobi.com olarak destekçileri arasında olduğumuz FuckUp Nights Istanbul 19 Ekim’de Kolektif House Levent’te gerçekleşti. Çok sayıda katılımcının olduğu keyifli etkinlikte biz de Moblobi.com olarak röportajlarımızla yerimizi aldık.

Başarısızlıkların başarı hikayelerinden daha öğretici olduğuna inanarak; profesyonellerin çoğunun o görkemli girişimlerini ilk denemelerinde yapmadıkları gerçeğinden hareketle düzenlenen FuckUp Nights’da katılımcılar, konuşmacıların en trajikomik batış hikayelerini dinleyerek hem  keyifli vakit geçirdiler, hem networking imkanı yakaladılar hem de kendi başarı hikayelerini yazma yolunda dersler çıkardılar.

Etkinlikte, 3 “fuckuppreneur” projelerini, neleri yanlış yaptıklarını, bu yanlışlardan neler öğrendiklerini ve şimdi olsa neyi farklı yaparlardı sorularına cevap olacak hikayelerini paylaştı. İlk olarak Doğan TV İnsan Kaynakları Grup Başkanı Yasemin Merih Alparslan sahnede yerini aldı. Küçük başarısızlık hikayelerinin başarı ve mutluluğa kavuşmak için önemini vurgulayarak, kendi hayatından çok sayıda örneğe yer verdi. Katılımcılara konu ile ilgili kitap ve araştırma tavsiyeleri yaptı.

İkinci konuşmacı ise bionluk.com ve superlancer.com’un kurucusu Utku Subakan’dı.13 yaşından beri girişimci olan ve gerçekleştirdiği 20’ye yakın girişim hikayesinden birkaç örneği katılımcılarla keyifli bir sunum ile paylaştı. Geçmişte yaşadığı deneyimlerden edindiği tecrübeleri ve yaşadığı çok sayıda başarısızlık hikayesinden nasıl ayağa kalkıp vazgeçmediğini anlattı.

Son olarak sahnede olan isim ise ManagingHappiness.com’un kurucusu David Henzel’dı. Girişimcilere iş dünyasında ve evde denge ve başarı bulma yöntemleri sunan David Henzel, yaşadığı tecrübeler ve hayatta başına gelen pek çok olumsuz olayın kendisini nasıl vazgeçirmeyip motive ettiğini ve ayakta tuttuğunu paylaştı.

Çok keyifli ve bol katılımcılı geçen Fuckup Nights konuşmacıları Yasemin Merih Alparslan, Utku Subakan, David Henzel ve etkinlik moderatörü girişimcilik ekosisteminin “Ömer Abi”si Ömer Erkmen ile gerçekleştirdiğimiz röportajları sizin için hazırlıyoruz. Etkinlikte çekilen pek çok video ve röportajlar önümüzdeki günlerde Moblobi TV’de olacak. Moblobi.com’u takipte kalın!

Biz videoları hazırlarken; işte etkinliği kaçıranlar için birkaç fotoğraf karesi…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı