Zeka Geliştirici 10 Mobil Uygulama

Vücut sağlımız için spor yapıyor, düzenli besleniyor, bol bol su içiyor ve protein tüketiyoruz. Ona iyi bakıyor, güçlendiriyor ve zinde tutuyoruz. Peki, beynimiz için de bunları yapıyor muyuz? Sizin için zeka geliştirici 10 mobil uygulamayı derledik.

Her gün bir şeyler düşünüp kafa yormak, beynimizi çalıştırsa da onun için ayrıcalıklı bir programa adım attığınızda farkı elbet göreceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler, hiç de yorucu ve karmaşık değil. Her gün elimizden düşürmediğimiz mobil cihazlarımıza, zeka geliştirici oyunlar yükleyerek beyniniz için biraz zorlayıcı biraz da çalıştırıcı egzersizler yapabilirsiniz.

Zeka Geliştirici 10 Mobil Uygulama

1. Lumosity

Zeka güçlendirme uygulamalarının en başında gelen Lumosity, 5 farklı alanda sizlere testler sunuyor. Sonucunda da performansınıza göre puanlar vererek sizleri istatistiklerinize göre ayırıyor, ilerletiyor, geliştiriyor ve daha birçok şey yapıyor diyebiliriz.

Bu esnada ilerlemenizi görebiliyor ve her geçen gün zekanızı daha da zorluyorsunuz.

2. Eidetic

Kelime anlamıyla ve kısa tabir ile fotografik hafıza diyebiliriz. İşte; Eidetic uygulaması da tıpkı kelimenin anlamını yansıtmakta.

Öğrendiğiniz fakat çabucak unuttuğunuz bilgileri o esnada uygulamaya kaydediyorsunuz. Daha sonra uygulama, sizlere bu bilgilerle ilgili sorular soruyor ve hafızanızda yer edinmesiniz sağlıyor.

3. Happify

Happify, hem güçlendiriyor hem de dinlendiriyor. İçerisinde bilime dayalı etkinlikler, oyunlar barındırmakta. Aynı zamanda sizlere stresle başa çıkabilmenin yollarını öğretiyor.

Tüm bunların yanında sunduğu meditasyon programları ile sizleri dinlendiriyor ve sakinleştiriyor.

4. Sudoku

Eskisi gibi gazeteden çıkan bulmaca eklerini çözmüyor olsak da gördüğümüz yerde çözmeden duramadığımız bulmacalardan biridir Sudoku.

Mobil uygulaması ile büyükler için zeka geliştirici oyunlar kategorisine girebilir.

5. Peak

Görsel, sayısal ve daha birçok hafızayı geliştiren Peak uygulaması, ne yazık ki kullanıcılarına Türkçe dil desteği sunmuyor.

Tabi ki bu kimileri için avantaj olabilir. Kelime oyunlarında hem İngilizcenizi hem de zekanızı geliştirip güçlendirebilirsiniz.

6. Resimli Kelime Bulmaca

Uygulama, tıpkı adında anlatıldığı gibi sizlere 4 adet resim gösteriyor ve resimlerle anlatılmak isteneni bulmaya yönlendiriyor.

Bu uygulamada odaklanma son derece önemli. Nedeni ise bazı resimlerin sizlere birbirinden ayrı, bağımsızmış gibi hissettirmesinden kaynaklanmakta.

7. BrainUp

Beyin geliştirici oyunlar, egzersizler, kategorize edilmiş etkinlikler ve ilerleme takibi gibi birçok program sunan BrainUp uygulaması; genç, yetişkin, çocuk herkesin kullanımına uygun seviyelerde oyunlara sahip.

8. Mahjong

Çin dominosu olarak da bilinen Mahjong, birbirlerinin aynı olan taşları bularak eşleştirme yapmanızı gerektiren bir oyun. Bunun yanı sıra sıradan eşleştirmeler gibi kolay olduğu söylenemez.

Beklenmedik sürprizlerle dolu Mahjong, durağan bir oyun olmamakla beraber odaklanma ve dikkat yeteneklerinizi arttırıyor.

9. Happy Glass

Happy Glass, oldukça eğlenceli ve kafa yorucu bir oyun. Temiz ara yüzü ile sadece suya ve çizgilerinize odaklanmanızı sağlıyor, kovayı en doğru şekilde nasıl suyla doldurabileceğinizi size düşündürüyor.

Her yaş grubuna uygun ve eğitici olan bu oyun, ilk başlarda size kolay gelebilir fakat ilerleyen bölümlerde kova bir türlü dolmayacak.

10. Two Dots

Aynı renkten noktaları birleştirmek için bir çizgi oluşturmanı gereken bu uygulamada, soft renkler ve düz bir ara yüz ile oynarken gözleriniz yorulmayacak ve zekanız çalışacak.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Alabileceğiniz 10 Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi!” okumak için buraya tıklayın.
“Yetenekli Olduğunuz Alanı Gösteren 9 Zeka Türü!” okumak için buraya tıklayın
“Zeka ve IQ Hakkında Bilmeniz Gereken 14 Gerçek!” okumak için buraya tıklayın.

“Zeka Geliştirici 10 Mobil Uygulama” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı