Zamanı Doğru Değerlendirmek İçin 5 Uygulama

Artık iş, özel ve günlük hayat o kadar yoğun olmaya başladı ki bazen hiçbir işe tam olarak yetişemiyoruz. İnsanlar artık zamanı olmadığı için sosyal hayatı arka plana atmış. Ya işine ayıracak zamanı yok ya da işinden ailesine veyahut sosyal hayatına ayırabileceği zamanı kalmıyor. Peki, bu zamanı nasıl daha iyi kontrol altına alabilir ve yönetebiliriz? Yazımızda, zamanı doğru değerlendirmek için sizler için 5 uygulamayı inceledik.

Hiç şüphesiz hayat tarafından insanoğluna verilen en değerli armağanlardan biridir zaman. Bazıları bu zamanı iyi kullanmaya çalışır bazıları ise bunu umursamadan yaşamaya devam eder. Unutulmamalıdır ki hayatta başarılı olan insanlar, hep zamanı doğru ve düzenli bir şekilde kullanmaya özen gösterirler. Günümüzde ise insanların bir şekilde hayatlarında zaman yetmezliği yaşadığı bir dönemdeyiz. Herkes başarılı olmak ister. Bunun anahtarı da zamanı doğru yönetmekten geçmekte. Şimdi dilerseniz zamanınızı doğru kullanmada size yardımcı olabilecek uygulamalara bir göz atalım.

Zamanı Doğru Değerlendirmek İçin 5 Uygulama

1. Focus

Günümüz dünyasında sosyal medya bağımlısı olan milyonlarca insan bulunmakta. Bu durum kimimizi iş hayatına ve sorumluklarına kadar etkileyebilecek derecede kendini gösteriyor. İşte tam da bu sırada size yardımı dokunacak bir yapı Focus uygulaması!

30 gün ücretsiz deneme imkanınız bulunmakta. Daha sonra ücretli bir şekilde kullanımınıza devam etmek istiyorsanız Premium üyelik almanız gerekiyor. Uygulamasız çalışırken bildirim almak istemediğiniz ve açılmasını istemediğiniz web sitelerini engelleyebilirsiniz. Uygulama, sizi motive eden mesajları ile de dikkat çekmekte.

2. Be Focused

Yine Focus uygulamasının bir benzeri olan Be Focused, Pomodoro tekniğiyle birlikte çalışmakta.

Size 25 dakikalık çalışma zamanları ve 5 dakika seklinde bir mola verme süreci ayarı yapılabilmekte.

3. Forest

Forest, diğer uygulamalardan farkı ile dikkat çekiyor.

Uygulamayı kullanırken ki süreçte siz ağaçlar yetiştirebiliyorsunuz. Buna rağmen başka bir sayfaya, uygulamaya geçiş yaptığınızda ise yetiştirdiğiniz ağaçlarınız ölüyor.

4. Engross

Uygulamanın içinde sizi motive eden birçok söz ve mesaj bulunuyor. Yine aynı şekilde not tutabileceğiniz, yapacaklarınızı listeleme ve zamanlayıcı alanlarınız var.

5. Trello

Trello, işlerinizi rahatça görebileceğiniz ve kafa karışıklığını ortadan kaldırabilen bir uygulama olacaktır sizin için.

Bireysel ya da takım olarak görevlerinizi belirleyip, bitirme tarihinizi takvimden görebiliyorsunuz. Bu uygulama ile de işlerini rahatlıkla halledebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Eğlenirken Zaman Neden Çabuk Geçer?” okumak için buraya tıklayın
“Yapay Zekanın Kullanım Alanları Nelerdir?” okumak için buraya tıklayın.
“Mobil Uygulamalar İle Ruh Sağlığınızı İyileştirmenin Yolları” okumak için buraya tıklayın.

“Zamanı Doğru Değerlendirmek İçin 5 Uygulama” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı