Yeni Kırmızı iPhone 8 PRODUCT(RED) ile HIV/AIDS Mücadelesine Devam!

iPhone’culara güzel haber geldi. Biz de paylaşmadan geçmeyelim dedik. Özellikle bayanların pek sevineceği kırmızı renkli iPhone’lar geliyor. Model ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın PRODUCT(RED) versiyonu olarak geçiyor. Özellikle en son model iPhone alma takıntısı olan ancak iPhone X’in yüksek ücretini ödeyemeyen iPhone meraklıları için güzel bir müjde oldu bu… Apple, aynı modeli geçen yıl da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için duyurmuştu. ve çok beğenilmişti. Bu modeldeki fark ise ön ekranın beyaz yerine siyah olarak kullanılması olmuş.

Kırmızı iPhone 8 ve kırmızı iPhone 8 Plus’ların satışından elde edilen gelirlerin bir bölümü HIV/AIDS ile mücadele programlarını desteklemek için The Global Fund’a bağışlanıyor olacak. Bildiğimiz gibi, Apple RED ile yaptığı işbirliği ile, yaklaşık 10 yıldır, Global Fund’ın herkesin HIV testine, danışmanlığa, tedaviye ve önleme programlarına erişmesini sağlamasına yardımcı oluyor..Bu anlamda Apple’ın katkısı ise gerçekten yadsınamaz boyutta. Çünkü, RED’in 2006 yılından bu yana topladığı 465 milyon dolarlık gelirin, 130 milyon dolardan fazlasını Apple desteği ile sağladı.

Türkiye’de Mayıs ayında satışa sunulacak iPhone 8 PRODUCT(RED) ve iPhone 8 Plus PRODUCT(RED), bazı ülkelerde Nisan ayında satılmaya başlanacak. Fiyat ise korkulduğu gibi aynı modelin diğer versiyonlarından daha yüksek olmayacak; tam tersine normal iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’lar ile aynı fiyattan satılacak. 64 GB iPhone 8’in fiyatı 699 dolar, iPhone 8 Plus’ın fiyatı ise 799 dolar oluyor olacak.

Aynı dönemde, (PRODUCT)RED iPhone X Leather Folio adı altında da kırmızı iPhone X kılıfları da satışa sunulacak. Bunların beklenen fiyatı ise 99 dolar olacak.

Yeni kırmızı iPhone’ları siz nasıl buldunuz, yorum kısmından paylaşın…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı