Yeni iPhone’lara Eleştiri Yağmuru: Kadınlar İçin Boyutu Büyük! - Moblobi.com
Mobil

Yeni iPhone’lara Eleştiri Yağmuru: Kadınlar İçin Boyutu Büyük!


iPhone XS Max şimdiye kadar üretilen en geniş ekrana sahip telefon olma özelliğini taşır nitelikte. Apple‘ın yeni tanıttığı iPhone modelleri, kadınların kullanabilmesi için fazla büyük olduğu gerekçesiyle eleştirilerin hedefi haline geldi.

iPhone XS Max Neden Eleştirilerin Hedefi Oldu?

Yaklaşık 19 santimlik gibi bir genişliğe sahip olan iPhone XS Max modelinin kadınların ihtiyaçlarına ve kullanımına uygun olmadığı görüşünde olan kadınlar Apple‘a tepkili davrandı. Apple‘ın çıkardığı iPhone XS Max modeli ile kadın kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz ardı ettiğini belirten kadın hakları aktivisti Caroline Criado-Perez, İngiltere’nin başkenti Londra’da Parlamento Meydanı yakınlarında bulunan Millicent Fawcett heykeli önünde konu hakkında bir protesto başlattı. Bu durum büyük tartışmalara yol açmış gibi gözüküyor. Hatta tartışmalar giderek de büyüyecek gibi gözüküyor.

Konu hakkında Twitter sosyal mecrası üzerinden açıklamalarda bulunan Criado-Perez,Apple‘ın bir kez daha ortalama bir kadın eline uygun bir model üretmeyi başaramadı gibi yorumlarda ve düşüncelerde bulundular. Apple yönelik sert açıklamalarda bulunan Criado-Perez,

Teknoloji ürünleri erkekler baz alınarak mı yapılıyor? Peki Apple neden bu modelde kadınları ikinci planda düşündü?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı