Yeni iPhone’da Hangi Özellikler Olacak?

Çok yakında yeni iPhone ’lar kullanıcıları ile buluşuyor olacak. Geçtiğimiz senelerde de olduğu gibi bu senede Apple ’ın 3 yeni telefon tanıtması bekleniyor. iPhone tutkunlarının beklediği bazı özellikler var. Peki yeni iPhone modelleri ile telefonun tutkunlarını neler bekliyor? Öne çıkan 5 yeni özellik ne olacak? İşte detaylar…

Her sene olduğu gibi bu senede Apple , Eylül ayında iPhone tanıtımlarını yapacak. iPhone ’dan başkasını kullanamam diyen tutkunları ise merakla yeni çıkacak telefonları bekliyor. Güncellemeler arasında en dikkat çekeni ise üçlü kamera . Beklenen diğer özellikler ise daha hızlı şarj, daha verimli düşük ışık kamerası ve parmak izi sensörü.

Tasarımcıların özel konseptlerini paylaşması, teknik bilgilerin sızması derken ortada bir dizi söylenti mevcut. Ancak birçok söylenti ve raporun doğru olduğu yavaş yavaş anlaşılmaya başlandı.

Yeni iPhone ’lardaki en önemli güncellemenin üçlü kamera olacağı söyleniyor. Ultra geniş açı özelliğini taşıyacak olan bu üçüncü arka kamera bizlere Samsung Galaxy S10’u anımsattı. Bu yeni kameranın mevcut iPhone kameralarından daha geniş bir görüş alanı sunması bekleniyor. Her sene olduğu gibi bu senede yeni telefonların daha hızlı bir işlemciye sahip olması yine beklentiler arasında yer alıyor.

İşte 5 maddede yeni iPhone ‘larda olması beklenen özellikler

  1. USB-C/ Lightning Dönüştürücü

Satın aldığınız iPhone ’larda kutunun içerisinde Lightning kablosuda bulunuyor. Fakat modern bilgisayarlar artık USB bağlantı noktaları yerine USB-C içeriyor. Yeni iPhone modelleri de bunu düşünerek Lightning Dönüştürücü ile geliyor olacak.

  1. Parmak izi

Face ID ne kadar doğru çalışsa da yine de parmak izi sensörü ile desteklenmesi gerekiyor. Yeni seri iPhone ’larda ise herhangi bir ana menü tuşu mevcut olmadığı için yeni modellerde ekran altı parmak izi okuyucuların olması gerekiyor.

Parmak izi okuyucular kullanıcılar için Face ID’ den daha avantajlı konumda. Karanlık ortamlarda yüz tanıma sistemi sanıldığı kadar da etkili kullanılamıyor. Ayrıca kullanıcılar Face ID’yi kullanmak için sürekli telefonu yüz hizasına kaldırmak zorunda kalıyor ve bu konudan yorulduklarını söylüyorlar.

Akıllı telefonlarda boylu boyunca ekran şirketler arasında çok popüler hale geldi ve bu noktada parmak izi okutma işlemi bazı telefonlarda ekranın altında olsa da kimi telefonlarda ekranın arkasında yer alıyor.

  1. OLED Ekran

2017 senesinde Apple ’ın piyasaya sürdüğü iPhoneX, LCD yerine OLED ekranla kullanmasıyla tarihe geçti. OLED ekranlar ışık yayılımı, renk doygunluğu açısından LCD ekranlara göre daha kaliteli görüntü sunuyor. Yeni çıkacak iPhone ’ların ise tamamı OLED ekranlara sahip olacak.

  1. Hızlı Şarj

Piyasadaki akılı telefonların çoğu hızlı şarj özelliği sunuyor. iPhone ’larda ise daha hızlı şarj olabilmesi için ekstra 29 Wattlık bir adaptör almak gerekiyor. Bu adaptör sayesinde 30 dakikada yüzde 50’lik bir şarj deposu sağlanabiliyor. Apple mağazalarından ek bir ücret ödenerek temin edilebilen bu adaptör Samsung Galaxy S10 ve OnePlus7 gibi modellerde kutunun içinde veriliyor.

Peki yeni iPhone’larda daha net fotoğraf çekebilmek için nasıl bir yeni özellik bulunacak? iPhone’un hangi yeni özelliği en çok konuşulan özellik olacak? Bu özellik neden Samsung’a benzetiliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı