Yemek Yapmayı Kolaylaştıracak 5 Uygulama!

Yemek yapmanızı kolaylaştırıp, keyifli hale getirecek mobil uygulamalar mevcut. İlginç ve pratik en iyi uygulamalar, haberimizde...

Günümüzde yemek yapmak için onlarca yemek tarifi ezberlemeye ihtiyaç kalmadı. Artık binlerce farklı tarife anında erişim sağlayabiliyoruz. İnternet ortamında birçok yemek sitesi, kanalı ve birçok mobil uygulama var. Bazen bu kadar bilgi arasında aradığınız tarife kolayca ulaşım sağlamak zorlaşabiliyor. Farklı kategorilerde yemek önerileri bulabileceğiniz en iyi uygulamalar, haberimizde…

Yemek yapmayı sevenler için en iyi uygulamalar:

iOS ve Android kullanıcılarının her ikisinin de kullanabileceği 5 yemek uygulamaları şöyle:

1- Nefis Yemek Tarifleri

Nefis yemek tarifleri en çok okunan yemek sitelerinden biri. Uygulaması da bir o kadar ilgi çekmiş ve kullanıcıları tarafından en iyi yemek tarifi uygulamaları arasında olduğu söyleniyor. İçeriği oldukça fazla olan uygulamada 100 binden fazla tarif bulunuyor. Uygulamada sadece tarifler bulunmuyor. Kullanıcılarına denedikleri tarifleri yorumlama ve fotoğrafını yükleme imkanı da sağlıyor.

Tarif defterinize kaydettiğiniz tariflere istediğiniz yerde ulaşım sağlayabilirsiniz. Olan bitenler kısmında takip ettiğiniz kişilerin tariflerini görebiliyor, en çok beğenilen tarifler göz atabiliyorsunuz. Tariflerde fotoğraflar; ayrıca menüler ve videolar da bulunuyor.

2- Tarif Küpü – Yemek Tarifleri

Uygulamada, 2000’i aşkın yemek tarifi 500’den fazla videolu tarif bulunuyor. Her güne özel 1500 farklı menü yer alıyor. Asıl amaç ise tarifler vermek yerine, yemek yapmayı da öğretmek. Mutfak akademisi başlığı altında hangi malzemenin neden kullanıldığı, hangi malzemenin neyle karıştırıldığında nasıl tepki vereceğini de anlatılmış. Kısaca birkaç malzemenin karıştırılıp pişirilmesi yerine yemek yapma eğitimi veriyor diyebiliriz.

yemek tarifi en iyi uygulamalar moblobi

3- Kısık Ateş

Uygulamada ünlü şeflerden yeni tarifler yer alıyor. Gastronomi alanına meraklı kişiler, öğrenciler ve ünlü şeflerin buluştuğu; tariflerin paylaşıldığı bir platform. Bu uygulamada yemek sektörü etkinlerine, başarı hikayelerine, gastronomi bölümüyle ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

4- Lokma Yemek Tarifleri

Bu uygulama yemek dergisi olan Lokma’nın uygulaması. Uygulama, tarif bilgilerinin ötesinde birçok farklı özellik de sunuyor. Yemek yapmaya başlayanlar için temelden dersler; yöresel tariflerden dünya mutfağına, zeytinyağlılarda tatlılara birçok farklı kategori yer alıyor. “Dolapta ne var” uygulamasıyla elinizdeki malzemeleri girerek ne yapabileceğinizi de görebiliyorsunuz. Yemeklerin zorluk seviyesine göre görüntüleyebiliyor; tarif maliyetlerini öğrenebiliyorsunuz. Vegan, glutensiz ve diyabetik tariflere de ulaşabilirsiniz.

5- İnternetsiz Yemek Tarifleri

İnternet sıkıntısı yaşamadan yemek tariflerine ulaşmak isteyenler için çözüm sunan bir uygulama. İlk indirdiğinizde tüm içerik indiriliyor ve daha sonra internet gerektirmiyor. Uygulamaya yeni eklenen tarifler güncellemelerle birlikte yükleniyor. Bine yakın tarif resimli olarak anlatılıyor. Her tarif kullanıcılar tarafından değerlendirilip, oylanabiliyor. Elinizdeki malzemeleri seçerek size uygun tarifleri de görebilme imkanı da sunuyor.

Peki siz yemek tarifleri konusunda hangi mobil uygulamaları kullanıyorsunuz? Sizce en iyi uygulamalar hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Google Play Store’dan Kaldırılan 8 İlginç Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Apple Kullanıcıları için 10 İlginç Aksesuar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı