Yediklerinizin Kalorisini Telefonunuz Söylesin! - Sayfa 3 / 3 - Moblobi.com


Yediklerinizin Kalorisini Telefonunuz Söylesin!

Telefon evrimi diye birşey var…

Neredeyse birbirlerinin tıpatıp kopyası haline gelen akıllı telefonlar en çok hangi özellikleriyle ön plana çıkıyor dersiniz? Cevabımız tahmininiz gibi yapay zeka yetenekleriyle ve yazılım özellikleriyle. Sonuç olarak mevcut her marka mevcut teknolojilerden yararlanarak en iyisi olmaya çalışıyor. Bazıları için bu durum hüsranla sonuçlanabiliyor. Yazılım sistemi tıpkı bir yemek gibi.

Akıllı telefonlara farklı lezzetler ve baharatlar kazandırıyor. Üstelik elde edilen bu lezzet yapay zeka  teknolojisi ile bireylere özel farklı tat ve yetenekler kazandırmaya başladı. Tüm bunların yanı sıra artık telefon kullanıcısı evini, ofisini, arabasını nereye park ettiğini kolayca hatırlayabiliyor. İşte biz buna telefonun evrimi diyoruz.

Siz yediklerinizin kalorisini telefondan öğreten bu teknoloji hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Başka Neler Var?

  • Trendlere göre yeme içme alışkanlıklarımızı şekillendirdiğimizin farkında mısınız? Hayatımıza yakın zamanda girecek bazı yeme içme alışkanlıklarını listeledik. “Yeni Teknolojiler Yeme-İçme Alışkanlıklarımızı Nasıl Etkiliyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Notalarla ve tat tomurcukları arasındaki etkileyici ilişkiden ilhamla müzikle yemeklerinizden tat almanız arasındaki etkileşimin örneklerini inceledik. “Dinlediğiniz Müzik, Yediklerimizin Tadını Nasıl Etkiler?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kesim için hayvan yetiştirme ihtiyacını yakın zamanda ortadan kaldırabilecek “yapay et” gıda teknolojisi ile yakında bir test tüpünden et yiyor olabilirsiniz. “Yapay Et ‘ler Yakında Sofralarda!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uyumayı, enerji arttırmayı, hafıza güçlendirmeyi hatta diyeti kolaylaştıran bu solunum yoluyla besin takviyesi yöntemi ilaç tedavisinin önüne geçebilir mi? “Solunum Yoluyla Besin Takviyesi Artık Mümkün!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Iphone için fitness ve sağlıklı yaşam uygulamaları… “Fitness ve Sağlıklı Yaşam için Mobil Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kadınların kullandıkları son dönemin en popüler hizmetlerinden birisi de online diyetisyen uygulamaları… “Sağlık Alanında “Online Diyet” Popülerliği Artıyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yoga teknikleri, egzersizleri için iphone uygulamaları… “Yoga Sevenler için Mobil Uygulama Önerileri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Koşu takibi yapmak, harita çizmek, performans izlemek için pek çok iphone uygulaması… “Koşu Severler için Mobil Uygulama Önerileri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Zeynepcan Sarıçiçek’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz ?

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.
Linkedin: @zeynep_can_saricicek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir