Yediklerinizin Kalorisini Telefonunuz Söylesin!

Birer hastalık haline gelmiş akıllı telefonlar, yapay zeka algoritma teknolojisini kullanarak yediklerinizin kalorilerini tahmin etmeye başladı. Şimdi düşünmeye başladınız değil mi? Acaba yediğim bu yemek kaç kalori diye? İOS ve android telefonlarda olan uygulamalar yerine Huawei Mate 20 geliştirdiği bu yetenekleri sayesinde telefon kameralarını kullanmaya çoktan başladı bile.

Nesne ve insan yüzlerini ayırmayı sağlayan bu yetenek genellikle fotoğrafları düzenlemeye yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda bir fotoğrafı ararken sadece isim ve tarih gibi klişeleşmiş bilgilere bakmanıza gerek kalmıyor. Peki bu yeni teknolojik sistem nasıl işliyor?

Huawei Mate 20’den gelen bu yeni özellik siz ne isterseniz isteyin bulmanıza yardımcı oluyor. Bir örnek verelim siz manzara dediğiniz anda sizlere manzara fotoğraflarını listeliyor yani akıllı fotoğraf ve videolarla alakalı kendinize bir arşiv oluşturmuş oluyorsunuz.

Peki akıllı telefonlar yediklerinizin kalorisini size nasıl sunuyor, bu size ne avantaj sağlıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı