Whatsapp Sohbet Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp, günlük yaşamda en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri. Kullanıcılarının telefonlarının kaybolması veya mesajlarının silinme ihtimaline karşı Whatsapp, sohbetlerini yedekleme imkanı sunuyor. Peki, Whatsapp sohbet yedekleme işlemi nasıl yapılır?

Whatsapp Sohbet Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta sohbet verilerinizin güvenli bir şekilde depolanması için Whatsapp sohbet yedekleme işlemi oldukça önem arz ediyor. Sohbet verilerinizin herhangi bir durumla karşılaştığınızda korunması adına bu işlem oldukça işinize yarıyor diyebiliriz.

Sohbet verilerinizi yeni bir telefona aktarmak istediğinizde, Whatsapp geri yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Oldukça pratik bir işlem olduğunu da belirtebiliriz. Whatsapp geri yükleme için yapmanız gerekenler ise şöyle:

– Öncelikle aynı hesabınız (google) ile giriş sağlamanız gerekmekte. Google Play aracılığı ile Whatsapp uygulamasını indirin.
– Whatsapp, telefonunuza kurulum işlemini yaparken karşınıza çıkan “Geri Yükle“ sekmesine tıklayın.
– İleri’ye tıkladıktan sonra Whatsapp yedeklemesi de gerçekleştirilmiş oluyor. Sohbet verileriniz önceden yapmış olduğunuz Google Drive yedekleme veya yerel yedekleme işlemleri sayesinde çok kolay bir şekilde geri yükleniyor.

iPhone ve Android cihazlarınızdan Whatsapp sohbet yedekleme işlemini de yapabiliyorsunuz. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise şöyle:

Android Cihazlar İçin Sohbet Yedekleme İşlemi:

Android kullanıcılarının Whatsapp sohbeti yedekleme işlemini yapması için öncelikle Google Play hesabına sahip olmaları gerekir. Bunun yanı sıra güçlü Wifi bağlantısı ve telefonlarında yeteri kadar boş alan bulunması şartı bulunuyor. Bu şart sağlandıktan sonra, kullanıcıların sohbet yedekleme işlemi için yapmaları gerekenleri aktaralım:

– Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girin.
– Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayın.
– Ardından Ayarlar seçeneğine dokunun.
– Karşınıza çıkan pencereden Sohbetler kısmını seçin.
– “Sohbet Yedeği “kısmına tıklayın ve sonrasında “Yedekle“ düğmesini seçin.
– Yedekleme seçenekleri arasından “Google Drive’a Yedekle“ye dokunun ve yedeklemek istediğiniz Google hesabınızı seçin.
– Whatsapp sohbetlerinizi yedeklemek istediğiniz sıklığı seçin. Bu işlemi de yaptıktan sonra sohbet yedekleme işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

iPhone Cihazlar İçin Sohbet Yedekleme İşlemi:

iPhona’da sohbet verileri, kullanıcıların Icloud hesaplarına yedekleniyor. Şunu da hemen belirtelim; yedeklenen sohbet verileri uçtan uca şifreleme ile korunmuyor. Bu nedenle silinen sohbet verileri geri yüklenemiyor. iPhone kullanıcıların Whatsapp yedekleme işlemi için yapmaları gerekenler ise şöyle:

– Whatsapp uygulamasını açın.
– Sağ alt kısımda bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
– Daha sonra “Sohbetler“ kısmını seçin.
– “Sohbet Yedeği“ seçeneğini seçin. Ardından “Şimdi Yedekle“ ye tıklayın.
– Whatsapp sohbetlerinizi yedekleme sıklığını da istediğiniz şekilde ayarlayın. Böylece, Whatsapp sohbetinizi Icloud hesabınıza yedeklemiş olursunuz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“10 Gizli WhatsApp İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Whatsapp Veri Depolama Alanı Problemine Çözüm!” okumak için buraya tıklayın
“İşinize Yarayacak Gizli WhatsApp Özellikleri!” okumak için buraya tıklayın.

“Whatsapp Sohbet Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı