Uçtan Uca Şifreli Mesajlaşma Uygulaması!

Mesajlaşma uygulaması Viber, uçtan uca şifreleme ile aramaları ve mesajları daha güvenli hale getirebiliyor. Haberimizde...

Gelişen ve değişen dünyada iletişim en büyük unsurlardan birisi. İletişim bizim için bu kadar önemli bir haldeyken bunu nasıl daha sağlıklı, güvenli, eğlenceli ve kolay bir hale getirmek gerekiyor. Bunun için kullanılan birçok mesajlaşma uygulaması var. Whatsapp’a alternatif arayanlar için eğlenceli ve güvenli bir alternatif olan Viber, haberimizde…

Viber nasıl kullanılır?

Viber, kullanıcıların sesli ve görüntülü aramalar, çıkartmalar, grup sohbetleri ve mesaj alışverişi yapmasına olanak sağlayan bir uygulama. Diğer uygulamalardan en önemli farkı ise uçtan uca şifreleme ile aramaları ve mesajları daha güvenli hale getirmesi. Genel olarak bir internet bağlantısı üzerinden diğer kullanıcılarla görüşebiliyor ve onlarla oyun oynayabiliyorsunuz. Bu arada şunu önemle belirtelim: Telefonunuzun rehberi ile senkronize olan bu uygulama ile sadece internet bağlantınız ile görüşme yapmanız mümkün.

Viber sesli ve görüntülü arama dışında mesajlaşma özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Mesajlaşma özelliğinin içerisinde fotoğraf, video, GIF, çıkartma ve ifadeler gibi özellikler bulunuyor. Halihazırda 200 ülkede 900 milyonu aşan kullanıcısı bulunuyor. Böylece yurtdışında yaşayan arkadaşlarınız veya ailenizle özgürce iletişimde bulunmanızı sağlıyor.

Viber ile mesaj gönderebilmeni yanısıra; görüntülü ve sesli çağrı da yapabiliyorsunuz. Bilinen diğer mesajlaşma uygulamaları gibi fotoğraf, video veya gif dosyalarını da aktarmanızı ya da çıkartma yani sticker paylaşmanız da mümkün. Ayrıca arkadaşlarınızla sesli ve görüntülü grup sohbetleri yapabiliyor; oyun oynayabiliyorsunuz. Rehberinizde bulunan harici bir telefon numarasına arama yapabiliyorsunuz.

Ücretli mi, güvenli mi?

Viber üzerinden ücretsiz olarak hızlı, güvenli, kolay mesajlaşma ve arama yapmanız mümkün. Uygulamayı Google Play veya App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Viber’i diğer uygulamalara göre daha güvenli yapan özellik; mesajlarınız ve aramalarınızı karşı tarafa iletilirken yol boyunca şifrelemesi. Bu uçtan uca şifreleme teknolojisi ile kullanıcıların kendi cihazları haricinde herhangi bir bilgiye erişimi söz konusu olmuyor. Böylece yaptığınız görüşmeleri Viber okuyamıyor, görüntüleyemiyor. Sohbet ettiğiniz kişilerin kimlikleri ile ilgili herhangi bir detay değişirse direkt olarak size bildiriyor. Bu da iletişimin daha güvenli olmasını sağlıyor.

Peki siz hangi mesajlaşma uygulamasını kullanıyorsunuz? Sizce mesajlaşma uygulamaları güvenli mi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • En Çok Kullanılan 5 Mesajlaşma Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Üye Olmadan Zoom Kullanmanın 3 Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Tolgahan Şentürk

Tolgahan Şentürk

Araştırmayı ve paylaşmayı seven bir yazılımcı aynı zamanda “ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık “ öğrencisi. Dijital dünyada yer alan gelişmeleri ve değişimleri birlikte takip etmek için sizleri Moblobi.com’daki köşemde bekliyorum. https://moblobi.com/author/tolgahan-senturk


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı