Türkiye’nin En İyi Oyunları Neler Oldu?

Oyun dünyası gelişen teknoloji ile birlikte gelişiyor, değişiyor ve hayal gücünün dahi sınırlarını zorluyor. Hatta kimi zaman oyun ve gerçek hayatı bile ayırt etmekte zorlanıyoruz. Türkiye’de de oyun firmaları ve yerel oyunlar oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Hatta bazı oyun firmaları yurt dışında dahi açıldılar. Peki bizler gencimizden yaşlısında bu kadar oyun oynarken, 2018 yılında Türkiye’de en iyi oyunlar neler oldu merak ediyor musunuz?

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, BTK Oyun Maratonu kapsamında bir ödül töreni gerçekleştirdi. Bu ödül töreninde hangi oyunlar birinci oldu? Oyunseverler ve merak edenler için detaylar haberimizde…

Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri, Türkiye’deki oyun geliştiricileri teşvik ve takdir etmek amaçlı 2012 yılından beri düzenleniyor. Bu yıl gerçekleşen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri töreni, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), ODTÜ Teknokent Atom, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Microsoft işbirliği ile gerçekleşti. Tören BTK’nın Ankara’da yer alan merkez binasında yapıldı. Medya, sektör temsilcileri ve oyun geliştiriciler törene katılım gösterdi. Bunun dışında BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin ve Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Kerem Onar gibi isimler de etkinliğe katıldı ve konuşmalar yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 2018 yılının dijital oyun pazarı için dönüm noktası olduğunu belirtirken, oyun ihracatına yönelik yapılan çalışmaların artması için çalışmalar yaptıklarının da bilgisini paylaştı.

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ise oyunun ulaştığı kitleye dikkat çekerek; bu tür teknolojilerle sonradan tanışmış olan kişilerin bile oyun oynadığına vurgu yaptı. Ayrıca okullarda kullanılacak olan bir oyunlaştırma projesinin de çok yakında hayata geçeceğinin haberini verdi.

Peki Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri ‘nin sahibi olan oyunlar hangileri oldu?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı