Türkiye’den Yurtdışına Alışveriş Yapmayı Kolaylaştıran Yollando, Yatırım Aldı!

Sizlere sıklıkla haberlerini paylaştığımız Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM)’den güzel haberler gelmeye ve bünyesindeki girişimcileri iş hayatına kazandırmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) tarafından 10 ay önce kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en önemli girişimcilik merkezlerinden biri oldu. Faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen BTM‘den son günlerle sıklıkla yatırım haberleri alıp sizlerle paylaşıyoruz. Okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlardan birisi de Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi girişimlerin biri olan Yollando.com’dan geldi. Türkiye’den yurtdışına alışveriş yapmayı kolaylaştıran girişim, kurumsal bir yatırımcı olan Tarvenn’den 2,5 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı.

Yollando.com, Türkiye’den dünyaya ucuz, hızlı ve güvenli alışveriş ve paket yönlendirme servisi sunuyor. Yurtdışındaki kullanıcılarına Türkiye’de bir adres tanımlıyor ve kolayca tüm e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmalarını sağlıyor. Kullanıcılarına sunduğu katma değeri artırmak için farklı hizmetler de sunuyor; bunlardan bazıları paket birleştirme, paket takibi, geriye paket gönderme, indirimli paket yönlendirme ve benim için al gibi özellikler…

Yollando.com kurucusu Serdar Güvenkaya, sundukları hizmet ile Türkiye’deki e-ticaret sitelerinin yurtdışına satış yapmasını sağladıklarını ve halihazırda yurtdışına satış yapmak için Yollando’yu kullanan 40’ın üzerinde e-ticaret sitesi ve Instagram satış sayfası olduğunu; şimdiye kadar iki bin alışverişe aracılık ederek 40 ülkedeki müşterilerine hizmet verdiklerini paylaştı. Yollando.com aracılığıyla yapılan online alışverişlerde, ürünlerin yurt dışına transfer maliyetinin yüzde 80’e varan oranlarda düştüğünü de özellikle belirtti.

Yollando.com, akıllı sermaye modelini tohum ve erken aşama girişimlere uygulayan Tarvenn Ventures’dan 2,5 milyon TL değerleme üzerinden, aldığı bu yatırım ile finansal ve operasyonel olarak güçlenerek daha fazla ülke ve müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Bu yatırım konusunda kurucu Serdar Güvenkaya, Tarvenn’in desteği ve uluslararası bağlantıları sayesinde kurumsal işbirliklerini arttırabileceklerini, bunun yanısıra yurtdışındaki pazarlama faaliyetlerini de hızlandıracaklarını ve Türk markalarının yurtdışı satışlarının artmasına katkı sağlayacaklarını belirtiyor. Yollando.com ortaklarından Eser Erkan ise Tarvenn’den alınan yatırımla operasyonel süreçlerde ilerleme sağlayarak yeni iş ortaklıkları kurmayı ve yurtdışındaki kullanıcıların Türk ürünlerine ulaşmalarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini paylaşıyor.

Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk da, uluslararası tecrübeleri ile bir yatırımcıdan çok bir ekip arkadaşı gibi Yollando’nun başarısı için çalışacaklarını; sunduğu servisler ve ölçeklenebilir iş modeli ile Yollando’nun büyük başarılara imza atacağına inandıklarını dile getiriyor. Yollando.com’un Türkiye’den alışveriş yapmak isteyen yurtdışındaki kişilere sağladığı kolaylığa ek olarak ülkemizdeki e-ticaret siteleri için de gelir artırıcı bir rol üstlendiğini belirterek; hızlı bir şekilde yurtiçi ve yurtdışındaki kurumsal iş birliklerini arttırmayı ve hedef ülkelerde marka bilinirliliği yaratmayı hedeflediklerini paylaşıyor.

BTM girişimlerini yakından izlemeye ve Yollando.com gibi hayatımıza giren yeni girişimleri paylaşmaya devam edeceğiz. BTM girişimlerinden bazıları ile yaptığımız röportajlara dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı