Telefonunuzla Gerçek Bir Sanatçı Gibi Müzik Yapabilirsiniz!

Akıllı telefonların piyasaya çıkması ve buna bağlı olarak mobil cihazların her geçen gün yaygınlaşması pek çok şeye erişimimizi daha kolay hale getirdi. Müzik de bunlardan bir tanesi. Hem sevdiğimiz şarkılara hem de şarkıcılara çok kolay erişebiliyoruz. Ayrıca teknolojik gelişmelerin cihaz ve ses sistemlerine etkisi ile çok daha kaliteli ses duyuyoruz. Eskiden sadece uzman kişilerin kullandığı ve erişimlerinin olduğu müzik yapan cihazlara da akıllı telefonlarımıza indirdiğimiz uygulamalar sayesinde erişebilir olduk. Yani artık sadece müzik dinlemekle kalmıyor, kendi müziklerimizi de yapabiliyoruz.

Teknolojinin getirdiği değişimle birlikte müzik sektörü de gün geçtikçe farklı evrelere büründü ve şekillendi. Eskiden sadece belirli enstrümanlarla ve pahalı sistemlerle bir araya getirilen ve derlenen kayıtları artık günümüzde mobil cihazlarımızdan sadece tek bir dokunuşla yapabilir hale geldik. Bunlar arasındaki popüler seçeneklerden biri de Music Maker JAM isimli uygulama.

Music Maker JAM aslında farklı müzik kategorilerinde, farklı türlerde ve seçenekte melodiler veya şarkılar oluşturmanızı sağlıyor. Ayrıca bunları düzenleyerek kitlelerle paylaşabilme imkanı sunuyor. Yani aslında size bir sanatçı gibi kendi şarkınızı oluşturmanız ve hatta bunu düzenleyip, kitlelere sunmanız için yardımcı oluyor. Bir müzik eseri oluşturma süreçlerinde sizin işinizi kolaylaştırıyor. Hatta sizi kaydedilen öğelerin biraraya getirilip, seviye ayarlarının yapıldığı ve kaydın stereo dengesinde yönünün belirlenip, efektlerin kaydedildiği yani aslında müziğinize boyut ve hacim kazandıran miksaj masasına bile oturtuyor diyebiliriz. İşte oluşturduğunuz müziği bu derece sanki profesyonel süreçlerden geçmişcesine süslemenizi dahi sağlıyor, denilebilir.

Öncelikli olarak şarkılarınızda kullanacağınız temel ritimlerinizi, temponuzu ve vokallerinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bunun dışında dilediğiniz takdirde telefonlarınızın mikrofonlarını kullanarak kendi vokallerinizi de müziğinizin içinde kullanabiliyorsunuz.

Sekiz kanallı miks aletini kullanarak enstrümanın ya da sesin yüksek çıkmasını belirleyebiliyorsunuz. Şarkıların parça parça oluşturulması sayesinde de aslında kullanıcıların uygulamaları daha kolay kavraması açısından kolaylık sağlamış oluyor. Hem de farklı eserlerde farklı seslere yer vermiş olabiliyorsunuz.

Peki bu uygulama ile yaptığınız müzikleri nasıl paylaşabiliyorsunuz? Nereden ve nasıl eriŞebiliyorsunuz? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı