Telefonunuzla Gerçek Bir Sanatçı Gibi Müzik Yapabilirsiniz! - Moblobi.com
Mobil

Telefonunuzla Gerçek Bir Sanatçı Gibi Müzik Yapabilirsiniz!


Akıllı telefonların piyasaya çıkması ve buna bağlı olarak mobil cihazların her geçen gün yaygınlaşması pek çok şeye erişimimizi daha kolay hale getirdi. Müzikde bunlardan bir tanesi. Hem sevdiğimiz şarkılara hem de şarkıcılara çok kolay erişebiliyoruz. Ayrıca teknolojik gelişmelerin cihaz ve sessistemlerine etkisi ile çok daha kaliteli sesduyuyoruz. Eskiden sadece uzman kişilerin kullandığı ve erişimlerinin olduğu müzik yapan cihazlara da akıllı telefonlarımıza indirdiğimiz uygulamalar sayesinde erişebilir olduk. Yani artık sadece müzik dinlemekle kalmıyor, kendi müziklerimizi de yapabiliyoruz.

Teknolojinin getirdiği değişimle birliktemüzik sektörü de gün geçtikçe farklı evrelere büründü ve şekillendi. Eskiden sadece belirli enstrümanlarla ve pahalı sistemlerle bir araya getirilen ve derlenen kayıtları artık günümüzdemobil cihazlarımızdan sadece tek bir dokunuşla yapabilir hale geldik. Bunlar arasındaki popüler seçeneklerden biri de Music Maker JAM isimli uygulama.

Music Maker JAM aslında farklımüzik kategorilerinde, farklı türlerde ve seçenekte melodiler veya şarkılar oluşturmanızı sağlıyor. Ayrıca bunları düzenleyerek kitlelerle paylaşabilme imkanı sunuyor. Yani aslında size bir sanatçı gibi kendi şarkınızı oluşturmanız ve hatta bunu düzenleyip, kitlelere sunmanız için yardımcı oluyor. Bir müzik eseri oluşturma süreçlerinde sizin işinizi kolaylaştırıyor. Hatta sizi kaydedilen öğelerin biraraya getirilip, seviye ayarlarının yapıldığı ve kaydın stereo dengesinde yönünün belirlenip, efektlerin kaydedildiği yani aslında müziğinize boyut ve hacim kazandıran miksaj masasına bile oturtuyor diyebiliriz. İşte oluşturduğunuz müziği bu derece sanki profesyonel süreçlerden geçmişcesine süslemenizi dahi sağlıyor, denilebilir.

Öncelikli olarak şarkılarınızda kullanacağınız temel ritimlerinizi, temponuzu ve vokallerinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bunun dışında dilediğiniz takdirde telefonlarınızın mikrofonlarını kullanarak kendi vokallerinizi de müziğinizin içinde kullanabiliyorsunuz.

Sekiz kanallı miks aletini kullanarak enstrümanın ya da sesin yüksek çıkmasını belirleyebiliyorsunuz. Şarkıların parça parça oluşturulması sayesinde de aslında kullanıcıların uygulamaları daha kolay kavraması açısından kolaylık sağlamış oluyor. Hem de farklı eserlerde farklı seslere yer vermiş olabiliyorsunuz.

Peki bu uygulama ile yaptığınız müzikleri nasıl paylaşabiliyorsunuz? Nereden ve nasıl eriŞebiliyorsunuz? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı