Telefonunuzdaki Acil Durum Ayarları Nasıl Yapılır? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.comTelefonunuzdaki Acil Durum Ayarları Nasıl Yapılır?

telefonunuzdaki-acil-durum-ayarlari-nasil-yapilir

iPhone kullanıcıları Acil Durum ayarlarını nasıl yapmalı?

iPhone kullananlar bu özellikleri kullanabilmek için; telefonlarının “Tıbbi Kimlik” kısmından gerekli tüm sağlık bilgilerini ve ilk kimi aranması gerektiği gibi bazı önemli bilgileri yüklemeliler. Eğer bir alerjiniz varsa ya da geçirdiğiniz bir hastalık varsa bu bilgilerin de ilgili bölümde yer alması çok önemli. Çünkü acil durumlarda ve kendimizde olmadığımızda, yapılacak olan sağlık müdahalelerinde alerjimiz olan bir ilaçtan ya da daha önce geçirdiğimiz hastalıklarımızdan böylece o an bize müdahalede bulunan doktorların haberi olmuş olacak. Hatta bu bölüme sevdiklerinizin ya da ailemizin numarasını da girerek onların bilgilendirilmesini de sağlamış olabiliyorsunuz.

Bunu yapabilmek için öncelikle iPhone’nunuzda bulunan sağlık uygulamasını açmanız gerektiğini ve Tıbbi Kimlik seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Eğer bu uygulamayı ilk defa açacaksanız sizden genel bilgilerinizi isteyecektir, bunu da hemen belirtelim.

Tıbbi kimlik seçeneğine girdiğinizde karşınıza Tıbbi Kimlik Oluştur bölümü çıkar. Eğer bu bölüm karşınıza çıkmazsa Düzenle’yi tıklayarak erişebilirsiniz. Ardından ilgili bölümde yer alan ve acil durum anında bulunmasını istediğiniz bütün bilgilerinizi doldurun.

Bu bilgileri yazdıktan sonra kilitli olduğunu gösteren butonun da açık olduğundan emin olun. Bu çok önemli çünkü telefonunuz kilitli iken dahi böylece bu bilgilere ulaşılması sağlanıyor olacak. Son olarak o anda kime ulaşılmasını istiyorsanız onu da kişiler kısmında ekleyebilirsiniz. Uygulama eklediğiniz numaraların size yakınlık derecesiniz de soracaktır. Bunu da eklemeyi unutmayın. Böylece acil durumlarda size yardım edilebilmesini sağlayabilmiş olacaksınız.

Eğer kendinize ait bu bilgilere ulaşmak isterseniz ya da siz bir başkasına yardım etmek isterseniz ve bu kişi iPhone kullanıcısıysa, kilitli iPhone pin numarasını girmek için orta tuşa basın ve karşınıza çıkan kilitli sisteminin sol alt kısmında bulunan Acil Yardım kısmına tıklayın. Böylece bu bilgilerin tamamına erişebilirsiniz.

Peki Android kullanıcıları telefonlarından acil durum ayarlarını nasıl yapmalılar, bu ayarları yaparken nelere dikkat etmeliler? Haberin devamında….

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/ E-posta: kbrgul2@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir