Telefonunuz İçin 5 Hava Durumu Uygulaması!

Telefonlarımızda bulunan ancak ihtiyaç duymadıkça ya da merak etmedikçe bakmadığımız ve özellik olarak oldukça basit olan hava durumu uygulamaları arasında olmayıp daha iyi özellikler sunan 5 hava durumu uygulamasını öğrenmeye ne dersiniz? Gelin birlikte inceleyelim.

Oldukça Kullanışlı 5 Hava Durumu Uygulaması

1. AccuWeather

Hava tahmini konusunda çok iyi bir puanlamaya sahip olan bu uygulama, kullanışlı ara yüzü ile öğrenmek isteyeceğiniz tüm bilgileri, tek bir ekranda kafanız karışmadan öğrenme kolaylığı sağlıyor.

Hava durumunu net bir çizelge üzerinde görmenizi sağlayan uygulama, ayrıntı verme konusunda da en az bir meteoroloji uzmanı kadar bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Örneğin; bir yere gideceksiniz ve gündüz planınız var. Her ihtimale karşı havanın hangi saatler arasında bozulacağını öğrenmek istiyorsunuz. MinuteCast özelliği ile hangi saat aralıklarında yağış olup olmayacağını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca güneş ışınlarının geliş açısı, rüzgar hızı, radyasyon seviyeleri, nem, bulut örtüsü gibi daha bir çok özelliği de öğrenmenizi sağlıyor.

2. Weather Underground

Kolay erişim ve basit arayüzü ile kullanım kolaylığı sağlayan bu uygulama, gökyüzü hakkında verdiği bilgilerin yanında radar haritası, şiddetli hava uyarıları, kayak merkezi raporları ve gün doğumu – gün batımı saatleri gibi bilgileri paylaşması ile de diğer uygulamalardan kendini farklı kılıyor.

Uygulama; anlık tahmin özelliği ile kendini ön plana çıkartıyor. 2 saat sonra yürüyüşe çıkacağınızı uygulamaya söylüyorsunuz ve size o zamanki hava durumunun ne olduğunu söylüyor. Oldukça kullanışlı bir özellik olduğu yadsınamaz.

3. Dark Sky

Dark Sky uygulaması, veri okuma ve analiz yapma konusunda iddialı bir konumda yer alıyor. Akıllı algoritmalara sahip olan bir yazılım dili ile üretilen uygulama, yerel hava durumlarını da tahmin ederek kısa sürede popüler oldu.

Radar görünümleri, günlük tahmin, sıcaklık, nem, rüzgar ve diğer hava olayları hakkında kapsamlı bir bilgi havuzu sunmakta. Gök gürültüsü ve sağanak yağış hakkında bilgi verebilen Dark Sky; bulut örtüsü, hissedilen değer, yağmur ihtimaline karşı anlık uyarı sistemi ve güncel veriler için telefonu sallama özelliği gibi daha birçok özellik barındırmakta.

4. Carrot Weather

Hava sıcaklığından rüzgar hızına kadar birçok hava olayını görmemizi sağlayan uygulama, artırılmış gerçeklik ile anlık ve günlük hava durumu tahminlerini kullanıcılarla paylaşıyor. Kişisel olması açısından size yakın bir karakter diline bürünmesi ve bilgilendirici animasyonlar yapması önemli özellikleri arasında yer almakta.

Apple Watch ile bağlantı kurup saat üzerinden kontrol sağlama imkanı sunması da oldukça dikkat çekiyor. Kişiselleştirilmiş Widget ile telefonunuzda istediğiniz bölüme sürükleyebileceğiniz hava raporlarını kolay ve ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

İlginç özelliklerden bir tanesi de bu uygulamanın bir zaman makinesiymiş gibi geçmişe gidebilmesi. Örneğin; 50 yıl önce bir şehrin hava durumunun ne olduğunu ve ayrıntılı raporlarını görüntüleyebilirsiniz!

5. The Weather Channel

Diğer uygulamalara oranla daha uzun süreli hava tahmin raporu verebilen The Weather Channel, hissedilen anlık değeri göstermesi, şiddetli hava koşullarının başlamadan uyarı vermesi, tüm dünyayı kapsaması önemli özellikleri arasında yer almakta.

Diğer özellikleri; çiğ oluşma hakkında bilgi, UV tahmini, rüzgar hızı, gün doğumu ve batım zamanları, ayın evreleri ve atmosferik basınç gösterme olarak sıralanabilir.

Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulama; polen hava tahmini, bilgi grafikleri, haritalar, seyahat rotaları, kaydırmalı gezinme menüleri, geçmiş hava durumu tahminleri gibi kullanışlı içeriklere sahip.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google’ın Hava Durumu Yapay Zekası Ne İşe Yarar?” okumak için buraya tıklayın.
“Olumsuz Hava Koşulları Cihazlarınızı Etkiliyor!” okumak için buraya tıklayın
“Yaşlı İnsanların Hayatını Kolaylaştıran 8 Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
“Sosyal Robotlar Havalimanlarında İnsanları Bilgilendirecek!” okumak için buraya tıklayın.

“Telefonunuz İçin 5 Hava Durumu Uygulaması!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Abbas Öztürk

Abbas Öztürk

Merhaba ben Abbas. Sakarya Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisiyim. Hayalperest bir insanım fakat gerçek hayatla bağımı kopartmıyorum. Gerektiği zaman hayata uyum sağlayabilen bir insanım ancak düşünsel bir moda girdiğim zaman, hayatı uç noktalarda yaşıyorum ve birden derinlere iniyorum. Hayat bana pratik olmayı öğretti. Bende bu pratikliğimi ve yaratıcılığımı dijital dünyada kullanmak istedim. Ayrıca tiyatro, seslendirme ve grafik tasarımla ilgileniyorum. İçerik yazarlığını yaptığım Moblobi.com’da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle… Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı