Telefonunuz Gelecekte Nasıl Görünecek? - Moblobi.com
Mobil

Telefonunuz Gelecekte Nasıl Görünecek?


Akıllı telefon hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası. Hatta neredeyse bir çoğumuzun paramızı vermekten çekinmediğimiz, en çok para harcadığımız ürünler arasında dahi yer alıyor. Hal böyle olunca bu sektör de sonu hiçbir zaman gelmeyecek olan sektörler kategorisinde yerini çoktan almış durumda. Geçmişte neredeyse bir oda büyüklüğünde olan bilgisayarlardan evrilerek bu bilgisayarlardaki bilgilerin birçoğunu akıllı telefonlarımıza almış durumdayız. Öyle ki artık akıllı telefonlarımız olarak dile getirdiğimiz şey aslında birer bilgisayar haline geldi. Sürekli değişim ve gelişim içerisinde olan akıllı telefonları gelecekte neler bekliyor? İşte detaylar…

Akıllı telefonlar gelecekte nasıl görünecek?

Samsungbu sorunun cevabını aldığı patent doğrultusunda sanki bize veriyor gibi… Bildiğiniz gibi şu anda piyasada çıkartılmak üzere pek çok markanın hazırlığı içerisinde olduğu söylenen ve kimi zaman da görselleri sızdırılan katlanabilir akıllı telefonlar hazırlanıyor. Ancak bu modeller her yıl yenisinin çıktığı ve değer kaybettiği akıllı telefonlar gibi bu sektörün geleceğini oluşturmuyor. Firmalar için bu standart tasarımlar devam edecek. İşte tam da bu sırada Samsung’un aldığı patentler 2020 yılından sonraki yıllarda telefonların “tasarım dili” denilen bir şeyini karşımıza çıkartıyor.

Bu tasarım dilinde telefonun çevresini saran ekran karşımıza çıkıyor. Yani çok kısa bir süre sonra hem önünde hem de arkasında ekran olan telefonlar hayatlarımıza dahil olacak. Samsungimzalı olacağı öngörülen bu ürün “sonsuz ekran” denilen yapıyı bambaşka bir seviyeye çıkartacak.

Telefonun yan taraflarını da işler hale getiren bu özellik yani sonsuz ekranlar tek parça olması sebebiyle ekran alanını ikiye çıkartacak ve özel algılama sistemleriyle elde tutma konusunda da sorun yaşamamış olacaksınız.Tabi bu tasarımın kesin olarak karşımıza çıkacağının garantisini veremiyoruz. Ancak bu limitler ve sınırlamalar Samsunggibi devler için uçuk tasarımlar olarak nitelendiriliyor.

Peki ne zaman satışa sunulacak? Hangi akıllı telefon üreticisi hangi modeli ile bu modeli hazırladı bile?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı