Telefonunuz Düştüğünde Hava Yastıklı Telefon Kılıfı Koruyacak!

Yaşadığımız toplum akıllı telefon toplumu olarak adlandırılabilir. Günümüzde 14 yaş üstü olan herkesin elinde akıllı telefon bulunuyor. Ancak akıllı telefon olarak nitelendirdiğimiz bu minik bilgisayarlar, hem konuşma, iletişim ihtiyacımızı karşılarken hem de bilgisayarda yapabileceğimiz birçok şeyi de bize sunuyor. Aslında hassasiyeti de bilgisayarlarımız gibi. Nasıl bilgisayarınızı düşürdüğünüzde çalışmaz veya sisteminde yavaşlama, ekranında bozulma meydana gelirse; aynısı telefon için de geçerli. Onları telefon kılıfı ve ekran koruyucular ile korumaya çalışıyoruz.

Kaldı ki elimizde bu kadar dolaştırdığımız bir cihaz söz konusu olunca gün içerisinde düşürme, sıvı ile temas ettirme gibi pek çok risk ile karşılaşma olasılığı da o kadar artıyor. Teknoloji sonunda elimizden düşen telefonlar için de bir çözüm buldu. Hava yastıklı telefon kılıfı… İşte detaylar…

Eski telefonlarda işletim sistemi çok karmaşık olmadığı için, olan parçalar çok daha iç içe monte edilip ayrılma olasılığı çok daha düşürülmüştü. Bu nedenle hatırladığınız üzere bu eski telefonlar neredeyse 3. kattan düşseler bile hasar şimdiki telefonlarda olduğu gibi gibi olmuyor, sonrasında çoğunlukla çalışabiliyorlardı.

Günümüzde ise kullandığımız akıllı telefonların dizaynı bir bilgisayar gibi anakarta yapılıyor ve bu nedenle her bir parça çok çok kıymetli ve hassas oluyor. Bu nedenle birkaç düşürmeden sonra telefon zorlanmaya başlıyor, yavaşlıyor ve birkaç düşürme daha derken telefon arızalanarak ve genelde garanti kapsamından çıkıyor.

Şimdi bu gibi durumları yaşayanlar ya da yaşamaktan korkanlar için güzel bir haber verelim ve teknolojinin bu kez de telefonlarımızı korumak için çalıştığını söyleyelim. Bu yeni çözüm sayesinde telefonunuz bir hava yastığı sayesinde korunacak ve düştüğünde yere çarpmıyor olacak.

Telefonlar için de hava yastığına benzer bir telefon kılıfı geliştirildi. Bu kılıfın adı ise ADcaseADcase, bırakıldığında telefonunuz için bir hava yastığı gibi hareket ediyor. Elbette bahsettiğimiz bu hava yastığı ilk söylediğimizde akıllara gelecek olan arabalardaki gibi bir hava yastığı değil. Bu aslında telefon kılında yer alan bir ayak sistemi olarak düşünülebilir. Akıllı telefonunuza taktığınız bu kılıf düşürüldüğünü algıladığında bahsettiğimiz düşürülme bacaklarını iki taraftan da açıyor. Hatta öne veya arkaya, ne tarafa düşerse düşsün kırılma tehlikesi de minimize edilmiş oluyor.

Peki telefon kılıfı normalde nasıl görünüyor? Düşme anında nasıl çalışıyor ve telefonumuzu koruyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı