Telefondaki Android Uygulamalar Nasıl Görüntülenir?

Akıllı telefonlara yüklenen uygulamaların bazıları ana ekranda görüntülenebiliyor. Android işletim sistemli telefonlara yüklenen tüm mobil uygulamaların listesini görüntüleyebilmenin farklı yolları var. Bu yolla birlikte, telefonunuza yüklü tüm android uygulamalar ile ilgili görüntüleme sağlayabilir, açabilir, uygulamalar arasında geçiş yapabilir ve aynı anda iki uygulamayı görebilirsiniz.

Telefona Yüklü Tüm Android Uygulamalar Nasıl Görüntülenir?

– Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdan, ana ekran kısmında bulunan ayarlar menüsünü açın.
– Girdiğiniz ayarlar menüsünde açılacak olan sayfada bulunan uygulamalar seçeneğine dokunun. Samsung Galaxy kullanıcısıysanız listeyi görüntülemek için; uygulamalar veya uygulama yöneticisine dokunmanız gerekir.
– Karşınıza gelecek olan sayfada telefonunuza yüklü tüm android uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Ekranın sol üst kısmında bulunan aşağı bakan üçgen tuşuna tıklayarak etkinleştirilmiş ya da devre dışı bırakılmış uygulamaları görebilirsiniz. Cihazınızda çalışan android uygulamaların hangileri olduğunu görmek için; etkin tuşuna, kapatılmış uygulamaları görmek için ise devre dışı tuşuna dokunun.

Tüm bunların yanında, bazı mobil uygulamaların görüntülenmesini istemeyebilirsiniz. Android tabanlı cihazlar, kullanıcılarına başkalarının görüntülemesini istemediği uygulamaları gizli hale getirme seçeneği sunuyor.

Şimdi de kişisel telefonlarda gözden uzak tutmak istenilen uygulamaların nasıl gizleneceğine bakalım.

Android Uygulamalar Telefonda Nasıl Gizlenir?

– Ana ekranda bulunan ayarlar menüsünü açın.
– Açılacak olan sayfada bulunan ekran seçeneğine gidin.
– Ekran menüsünde bulunan ana ekran seçeneğine tıklayın.
– Uygulamaları gizle seçeneğine dokunun. Karşınıza, telefonunuzda yüklü olan mobil uygulamalar gelecek.
– Gizlemeyi istediğiniz uygulamanın üstüne dokunun ve ana ekranınızda görünmez hale getirin.

Bu işlem, bir güvenlik yöntemi oluşturmaz. Sadece ana ekranınızda o uygulamanın görünmesini engellemenize yarar. Bunun yanı sıra Samsung kullanıcısı iseniz sunduğu Güvenlik Klasörü özelliği ile hem uygulamanızı gizleyebilir hem de uygulamanın kopyasını oluşturabilirsiniz.

Güvenlik Klasörü’nün içindeki uygulama üzerine alınan notları klasör dışındaki uygulamadan görüntüleyemezsiniz. Dolayısı ile yaptığınız işlemler ulaşılamaz hale gelir. Bu durumun tam tersi için de geçerlidir. Aynı zamanda Güvenlik Klasörü’nü de istediğiniz güvenlik yöntemi ile korunabilir hale getirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde kimsenin görmesini istemediğiniz özel dosyalara sadece siz erişim sağlayabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Android Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
“Android Kullananlar için 10 Popüler Uygulama!” okumak için buraya tıklayın
“Android Telefonunuzda Olması Gereken Uygulamalar!” okumak için buraya tıklayın.

“Telefondaki Android Uygulamalar Nasıl Görüntülenir?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı