Telefonda Parmak İzi Kilidi Kullananlar Dikkat!

Günümüzde gelinen son noktada özellikle cep telefonlarının, tabletlerin ekran kilitlerini açmak için kullanılan parmak izi yöntemi, kişisel bilgiler bir diğer adıyla sizlere ait biyometrik özellikleri içerisinde barındırıyor. Her insanın parmak izinin farklı olduğunu biliyoruz. New York Üniversitesinin yaptığı bir araştırmada yapay zekanın parmak izini taklit edebildiğini ortaya koydu.

Peki bahsi geçen biyometrik özellikler nelerdir?

Biyometrik olarak kastettiğimiz olay her insanda bulunan belli noktalardaki karakteristik ve kişisel olan özelliklerdir. Parmak izlerimiz gözdeki retina veya göz rengi veren tabaka gibi her insanda farklılık göstermekte. Bizde tüm bunların toplamına biyometrik sistem diyoruz. Şansa münhasır olan parmak izi ancak güçlü bir bilgisayar yardımıyla yapay zeka destekli bir insanın parmak izini kolayca taklit edebilir.

Peki parmak izi kilidi kullananlar ne yapmalılar?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı