Telefon Bildirimlerinizi Bilgisayarınızdan Görebilirsiniz! - Moblobi.com
Mobil

Telefon Bildirimlerinizi Bilgisayarınızdan Görebilirsiniz!


Telefonlarımızdan gelen bildirimleri kaçırmamak için günde yüzlerce kez telefonumuza bakıyoruz. Hatta işyerlerimizde bile gün içerisinde çalışırken defalarca kez gözümüz telefonlarımıza takılıyor. Bu durum teknoloji geliştiricileri harekete geçirdi ve siz bilgisayarınızda çalışırken telefon unuza gelen bildirimlerden haberdar olmanızı sağlayacak bir çözüm üretildi. Microsoft’un bir uygulaması aracılığı ile telefonumuzu bilgisayara bağlayabiliyoruz. Böylece bilgisayarda çalışırken aklınız telefonda kalmadan gelen bildirimleri bilgisayarınızda da görebiliyorsunuz. İşte detaylar…

Telefon bildirimlerinizi bilgisayarından nasıl görebilirsiniz?

Sürekli bilgisayar başında vakit geçirmek zorunda olan veya gün içerisinde çalışma hayatı bilgisayarlarla süren insanlar bilgisayar ekranlarına dalıp gidiyor. Çok merak etseler bile çoğunlukla telefon larına gelen mesajların, aramaların bile farkında olmuyorlar. Microsoft bilgisayar başında çok yoğun çalışanlara yönelik bir uygulamageliştirdi. Bu uygulama, telefonunuzu kişisel bilgisayarınıza bağlayarak telefonunuza gelen mesajları bilgisayar ekranınızda görebilmenize olanak sağlıyor.

Microsoft Windows 10 ‘daki telefonuygulamasıyla Androidtelefondan kişisel bilgisayarınıza gelen gelen mesajları ekrana yansıtmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun için telefonunuza Microsoft’un bu “Telefonunuzuygulamasını da indirmeniz gerekiyor. Telefonu ve bilgisayarı eşleştirdikten sonra artık bilgisayarınız üzerinden de telefonunuza gelen mesajları okuyabiliyor ve hatta yanıtlayabiliyorsunuz.

Uygulama sayesinde yalnızca mesaj ve bildirimleri okumakla da kalmıyorsunuz. Aynı zamanda telefondaki fotoğrafları da karıştırabiliyorsunuz. Ayrıca kablosuz bağlantı ile de fotoğraflarınızı bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanabilmek için gerekli olan şey ise öncelikle bilgisayarınızda Microsoft Windows 10’un yüklü olması gerekiyor. Bilgisayarınızdan Microsoft hesabınızla giriş yaptıktan sonra telefonunuza da mutlaka aynı hesaptan giriş yapıyor olmalısınız. Ayrıca Windows 10’da çalışan Androidbildirimlerini almak için ayarlarını yapmalısınız.

Peki indireceğiniz uygulama sizden habgi izinleri isteyecek? Hangi kişisel bilgilerinize erişecek? Bu uygulamayı sadece Android kullanıcıları mı kullanabilir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı