Teknoloji Bağımlılığını Yok Eden Telefon!

İçinde bulunduğumuz dönemde hayatlarımızda en büyük yer kaplayan ve olmadan asla diyebileceğimiz şey hepimizin bildiği gibi cep telefonlarımız. Bu durum öyle bir bağımlılık haline geldi ki artık kendi ailelerimiz ve arkadaşlarımızla vakit geçirmek yerine cep telefonlarımızla daha fazla vakit geçiriyoruz. Şimdiye kadar ortaya çıkan cep telefonları ise bu bağımlılık durumunu azaltmak yerine her sene bir tık daha iyisini çıkartarak bizi olduğumuzdan daha fazla bağımlı haline getirdi diyebiliriz. Peki bu bağımlılıktan ve alışkanlığımızdan bizi vazgeçirecek ve en azından telefon bağımlılığını azaltacak bir telefon ortaya çıksa nasıl olurdu? Cevabı birlikte öğrenelim.

Londra merkezli bir tasarım firması olan Blond böyle bir telefonun ortaya çıkmasını işe yarar bulmuş ve bu yolda adım atma kararı almış. Bu cihazın en büyük özelliği aslında hiçbir özelliğinin olmaması. Aynen öyle ve yanlış duymadınız; bu telefonun sayacak pek fazla bir özelliği yok. Zaten özelliğinin olmaması için uğraşılmış bir telefon bu. Peki bu telefon ne mi yapıyor?

Telefon sadece istediğimiz herhangi bir kişiyi aramak veya bir çağrı geldiğinde kabul etmek için kullanılıyor. Telefonda mesajlaşma, fotoğraf çekme veya herhangi bir uygulamayı indirmek ve çalıştırmak gibi hiçbir özellik bulunmuyor. Bu durumda bizim aklımıza aslında bu eski model telefonlara benziyor diye gelebilir. Malum akıllı telefonlar icat edilmeden önce telefonlar sadece bir tarafın diğer tarafı araması gibi bir iletişim aracı konumundaydı. Bu konuda evet haklısınız diyemeyeceğiz çünkü onu eski model telefonlardan ayıran bazı özellikleri bulunuyor.

Peki onu eski telefonlardan ve yeni telefonlardan ayıran özelliği ne?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı