Spotify’da Siri’ye Seslenip Şarkı Açabileceksiniz!

Apple kullanıcısı olanlar genellikle Apple Music ya da Spotify aracılığı ile müzik dinliyorlar. iPhone kullanıcıları şimdi müzik dinleme alışkanlıklarını değiştirecek bir uygulama ile karşı karşıya kalabilir. Çünkü Spotify Siri üzerinden komut almaya başlayacak. İşte detaylar…

Spotify kullanıcıları Siri’yi nasıl kullanacak?

Apple beklenen iOS 13 güncellenmesini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Kullanıcıların merakla beklediği iOS 13’ün bazı özellikleri kullanıcılar tarafından beğeni toplarken bazı özellikleri de beğenilmedi. Apple, iOS 13 sürümünü güncellerken Spotify ’a da destek vermeyi unutmadı.

Apple ’ın iOS 13 sürümünün güncellenmesiyle Apple Music de uygulamasına bazı yenilikler kattı. Apple Music, iOS 13 sürümünün güncellenmesiyle Siri özelliğini kullanıcılarına sundu. Şimdi ise iPhone kullanıp müziğini Spotify aracılığı ile dinleyenleri bir sürpriz bekliyor. Çünkü Spotify uygulaması Apple ’ın Siri özelliğiyle destek vermesi sayesinde yeni bir boyut kazanıyor olacak.

Spotify yakın bir zamanda Siri aracılığıyla şarkı ve albüm çalma yeteneğini kazanıyor olacak. Bu sayede kullanıcılar artık dinlemek istedikleri şarkıları Siri ’ye seslenerek açabilecekler. Hatta “Hey Siri ” diye seslendikten sonra istediğiniz şarkıları Spotify ’da çalabilecek ve  şarkıları, albümleri, sevdikleri çalma listelerini isteyebilecekler.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için iPhone kullanıcılarının Siri ’nin üzerine basarak, Siri ’ye ne dinlemek istedikleri şarkıyı sözlü olarak ifade etmeleri gerekiyor. Ancak bu noktada hemen hatırlatalım ki; Spotify ’in Siri özelliğini kullanabilmek için uygulamayı iPhone telefonunuzdan kullanıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca yine bu özelliği kullanabilmeniz için Spotify ’in da en son beta sürümüne sahip olmanız da önemli.

Spotify uygulaması Apple ’ın kendi uygulaması olmadığı için Apple Watch ürünlerinde çalışmıyor. Spotify ve Siri özelliği Apple ’ın kulaklıkları olan AirPodlarda ise gayet iyi çalışabiliyor.

Peki Apple ’ın Spotify ile yaptığı bu yeniliğin arkasında ne var? Bu özellik şu an kullanılabilir mi? Kimler tarafından kullanılabilir? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı