Spotify'da Siri'ye Seslenip Şarkı Açabileceksiniz! - Moblobi.com
Mobil

Spotify’da Siri’ye Seslenip Şarkı Açabileceksiniz!


Applekullanıcısı olanlar genellikle Apple Music ya da Spotifyaracılığı ile müzikdinliyorlar. iPhonekullanıcıları şimdi müzikdinleme alışkanlıklarını değiştirecek bir uygulama ile karşı karşıya kalabilir. Çünkü SpotifySiriüzerinden komut almaya başlayacak. İşte detaylar…

Spotify kullanıcıları Siri’yi nasıl kullanacak?

Applebeklenen iOS 13 güncellenmesini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Kullanıcıların merakla beklediği iOS 13’ün bazı özellikleri kullanıcılar tarafından beğeni toplarken bazı özellikleri de beğenilmedi. Apple, iOS 13 sürümünü güncellerken Spotify’a da destek vermeyi unutmadı.

Apple’ın iOS 13 sürümünün güncellenmesiyle Apple Music de uygulamasına bazı yenilikler kattı. Apple Music, iOS 13 sürümünün güncellenmesiyle Siriözelliğini kullanıcılarına sundu. Şimdi ise iPhonekullanıp müziğini Spotifyaracılığı ile dinleyenleri bir sürpriz bekliyor. Çünkü Spotifyuygulaması Apple’ın Siriözelliğiyle destek vermesi sayesinde yeni bir boyut kazanıyor olacak.

Spotify yakın bir zamanda Siriaracılığıyla şarkı ve albüm çalma yeteneğini kazanıyor olacak. Bu sayede kullanıcılar artık dinlemek istedikleri şarkıları Siri’ye seslenerek açabilecekler. Hatta “Hey Siri” diye seslendikten sonra istediğiniz şarkıları Spotify’da çalabilecek ve şarkıları, albümleri, sevdikleri çalma listelerini isteyebilecekler.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için iPhonekullanıcılarının Siri’nin üzerine basarak, Siri’ye ne dinlemek istedikleri şarkıyı sözlü olarak ifade etmeleri gerekiyor. Ancak bu noktada hemen hatırlatalım ki; Spotify’in Siriözelliğini kullanabilmek için uygulamayı iPhonetelefonunuzdan kullanıyor olmanız gerekiyor. Ayrıca yine bu özelliği kullanabilmeniz için Spotify’in da en son beta sürümüne sahip olmanız da önemli.

Spotifyuygulaması Apple’ın kendi uygulaması olmadığı için AppleWatch ürünlerinde çalışmıyor. Spotifyve Siriözelliği Apple’ın kulaklıkları olan AirPodlarda ise gayet iyi çalışabiliyor.

Peki Apple ’ın Spotify ile yaptığı bu yeniliğin arkasında ne var? Bu özellik şu an kullanılabilir mi? Kimler tarafından kullanılabilir? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı