Siri Sağlık Problemleriniz ile İlgili Bilgi Verecek! - Moblobi.com
Mobil

Siri Sağlık Problemleriniz ile İlgili Bilgi Verecek!


Apple, kullanıcılarının dijital ortamda tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına her geçen gün farklı özelliklerle karşımıza geliyor. Bunlardan biri de çok popüler yapay zekasesli asistanSiri ile ilgili. Tüm sorularımızı yanıtlamaya çalışan Siri şimdi de sağlık problemlerinizle ilgili bilgi vermeye başlayacak. Nasıl mı? İşte detaylar…

Siri sağlık konusunda nasıl bilgi verip, yardımcı olacak?

Kullanıcılarına her konuda yetebilme amacında iddialı olan Apple bunun için farklı ürünlerinde farklı çalışmalar sürdürüyor. Apple’ın sesli asistanı olan Siri bildiğiniz üzere sorduğunuz soruların cevaplarını size veriyor. Şimdi de bunu bir adım öteye götürmeye hazırlanıyor ve kullanıcılarını sağlıkalanında bilgilendirmek için veriler topluyor.

Apple, sesli asistanı Siri uygulaması 2021 yılında farklı bir özelliği ile karşımıza çıkıyor olacak. Artık, kullanıcılarının sağlıklarıyla ilgili yorum yapmaya ve hastalıklarını tahmin etmeye de çalışacak.

Npj Digital Medinice dergisinde yer alan belgeye göre Siri uygulamasının sağlık konusunda iyi bir şekilde cevap verebilmesi için Al yani yapay zeka yardımcıları görevlendirildi.  Ayrıca bu proje için bir ekip de mevcut yapay zekasesli asistanların ilaçların isimlerini algılamaları konusunda bir araştırma yapmış. Bu araştırma sonucunda ilginç sonuçlar ortaya çıkmış. Buna göre, Google Asistan ilaç isimlerinin yüzde 92’sini, Siri’nin yüzde 58’ini, Alexa ise yüzde 55’ini algılayabiliyor. Üstelik kişilerin farklı aksanlarda ilaç isimlerini söylemeleri bu durumu değiştiriyor. Farklı aksanları yapay zekalı bu sesli uygulamaların bazıları anlamakta zorlanıyor. Bunların algılaması konusunda ise Siri ve Alexa, Google Asistan uygulamasını geride bırakmış durumda.

Peki Siri başka hangi süprizler yapmaya hazırlanıyor? Ekleyeceği bu yeni özellik hangi sağlık durumlarında kullanılacak? Bu gibi uygulamaları kullanırken özellikle hangi konuda çok dikkatli olmak gerekiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı