Siri Hayatınızı Nasıl Kolaylaştırır?

Siri, 500 milyondan fazla aktif cihazlarda kullanılmakta. Peki ya Siri kullanıcılarına neler vaat ediyor? Bu sorunun cevabını birlikte açıklamaya başlayalım.

Dünyanın neredeyse en popüler asistanı olan Siri’nin yeteneklerini bilmeyen neredeyse yoktur. 36’dan fazla ülke için ayarlanan Siri aksanlar ve lehçelerle birlikte sizler için 21 dilde destek veriyor. Gündelik hayatlarınızda en çok kullandığınız uygulamalarla tek bir sesli komut sayesinde işlerinizi halledebiliyorsunuz. Bu işleme ise Siri Kestirmeleri ismini veriyoruz. Peki ama Siri Kestirmeleri nedir? Ve ne işe yarar?

İOS 12 ile birlikte gelen Siri Kestirmeleri uygulamanız içerisindeki rutin davranışlarınızı benimseyerek sizlere önerdiği kestirmelerle iPhone’unuzda yaptığınız görevleri daha hızlı ve pratik bir şekilde yapmanızı sağlıyor.

Sürekli kullandığınız bir belgeye veya en çok iletişim içerisinde olduğumuz kişileri tek bir komutla aramak, arabanıza bindiğiniz zaman yol durumunuzu öğrenmek, hemen hemen her gün girdiğimiz uygulamalarda en çok kullandığınız özelliğe hızlıca ulaşmak gibi görevleri Siri’ye komut vererek yaptırabiliyorsunuz.

Peki Siri ile hayatımızı nasıl kolaylaştırabiliriz, hadi bir bakalım.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı