SIM Kartınıza Veda Etmeye Hazırlanın: İşte e-SIM!

e-SIM teknolojisini duymuşsunuzdur. Bu teknoloji Apple için birşeyleri değiştireceğe benziyor. Hatta Apple’ı baştan yaratmaya hazırlanıyor bile diyebiliriz.

Teknoloji devi Apple‘ dan radikal bir kararla iPhone XS’ in en dikkat çeken özelliği olan e-SIM teknolojisini ortaya koymuştu. Yeni yeni popüler olan e-SIM‘ in ne olduğu ve hayatı değiştirecek bir teknolojinin olup olmadığı bugünlerin tartışma konuları arasında yer alıyor.

e-SIM nedir?

Peki e-SIM nedir? Kısaca önce buna biraz bakalım… e-SIM aslında, elektronik bir SIM karttır. Bildiğimiz klasik SIM kartların aksine, elle tutulabilen fiziki bir kart değildir. Bu teknolojiyi çalıştırabilmek için cep telefonu operatörlerinin bunu desteklemesi gerekiyor. Ve yeni çıkan iPhone’leri kullanabilmek için, operatörünüzün bu teknolojiyi desteklediğinden emin olmalısınız.

Peki eSIM‘ in normal SIM’ den farkı nedir?

Bu teknoloji ile yeni bir telefon numarası kullanmak için plastik SIM kartı almanıza gerek kalmayacak. Tek bir telefonda iki hat kullanmayı sağlayan bu SIM ile örneğin bir hattı iş için diğer hattı özel yaşantınız için kullanılabiliyor olacaksınız. Böylece iki telefon iki hat yerine tek bir telefon içerisinde iki hat kullanılabiliyor olacak. Ve bu iki hatta, konuşma ve internet ücretleri için ayrı ayrı paketler seçilebiliyor.

e-SIM şu an kullanılabilir mi? Nasıl kullanılabiliyor? Avantajları ne?

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Meryem Ay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı