SIM Kartınıza Veda Etmeye Hazırlanın: İşte e-SIM! - Moblobi.com
Mobil

SIM Kartınıza Veda Etmeye Hazırlanın: İşte e-SIM!


e-SIMteknolojisini duymuşsunuzdur. Bu teknoloji Appleiçin birşeyleri değiştireceğe benziyor. Hatta Apple’ı baştan yaratmaya hazırlanıyor bile diyebiliriz.

Teknoloji devi Apple‘ dan radikal bir kararla iPhone XS’ in en dikkat çeken özelliği olan e-SIMteknolojisini ortaya koymuştu. Yeni yeni popüler olan e-SIM‘ in ne olduğu ve hayatı değiştirecek bir teknolojinin olup olmadığı bugünlerin tartışma konuları arasında yer alıyor.

e-SIM nedir?

Peki e-SIM nedir? Kısaca önce buna biraz bakalım… e-SIM aslında, elektronik bir SIMkarttır. Bildiğimiz klasik SIMkartların aksine, elle tutulabilen fiziki bir kart değildir. Bu teknolojiyi çalıştırabilmek için cep telefonu operatörlerinin bunu desteklemesi gerekiyor. Ve yeni çıkan iPhone’leri kullanabilmek için, operatörünüzün bu teknolojiyi desteklediğinden emin olmalısınız.

Peki eSIM‘ in normal SIM’ den farkı nedir?

Bu teknoloji ile yeni bir telefonnumarası kullanmak için plastik SIM kartı almanıza gerek kalmayacak. Tek bir telefonda iki hatkullanmayı sağlayan bu SIM ile örneğin bir hattı iş için diğer hattı özel yaşantınız için kullanılabiliyor olacaksınız. Böylece iki telefoniki hatyerine tek bir telefoniçerisinde iki hatkullanılabiliyor olacak. Ve bu iki hatta, konuşma ve internet ücretleri için ayrı ayrı paketler seçilebiliyor.

e-SIM şu an kullanılabilir mi? Nasıl kullanılabiliyor? Avantajları ne?

DEVAMI İÇİN 2’ye TIKLAYINIZ!
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı