Sevgililerimize En Çok Akıllı Telefon Aldık!

Sevgililer Günü geldi geçti. Peki sizce Sevgililer Günü alışverişlerinin en çok yapıldığı 1 Şubat – 14 Şubat tarihleri arasında en çok ne satın alındı? Hemen yanıtlayalım. Teknosa’nın paylaştığı verilere göre Sevgililer Günü döneminde yani bu tarihler arasında en çok akıllı telefon satın alınmış görünüyor.

Sevgililer Günü döneminde en çok talep görüp satılan teknoloji ürünlerini başında akıllı telefon gelse de pek çok yeni teknolojilere de ilgi geçtiğimiz yıllara göre 3 kat artmış görünüyor. Hediye tercihleri arasında akıllı telefon dan sonra kişisel bakım ürünleri ile küçük ev aletleri tercih edilmiş.

Drone, bluetooth kulaklık, powerbank ve akıllı saat gibi yeni teknolojiler de bu yıl çok araması yapılan hediyeler arasında yer alıyor. Bu ürünlere ait aramalar geçtiğimiz yıla göre 3 kat artış meydana gelmiş.

Online satışlar da geçtiğimiz yıl Sevgililer Günü dönemine göre artmış görünüyor. Üstelik bu artış çok yüksek yani yüzde 90 seviyesinde gerçekleşmiş. Yani herşeyin online’ına alıştığımız gibi hediye seçerken de online yöntemleri tercih etme seviyemiz de ciddi oranda yükselmiş görünüyor.

Peki en çok hangi kategorilerde hediye aldık? Sevgililer gününe ilgide en fazla yükselme olan iller şaşırtacak. Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı