Samsung Galaxy S10’da Farklı Ne Var?

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Sabah elimize ilk aldığımız akşam yatarken ise son baktığımız şey oluyor. Hatta ona bakmadığımız zamanlarda kendimizi çoğu zaman birşeyleri kaçırmış ya da birşeylerden geri kalmış hissediyoruz. Hal böyle olunca akıllı telefonlara büyük paralar ödemekten veya son çıkan telefon modellerini koşa koşa almaktan da kendimizi alamıyoruz. Hızına yetişemediğimiz elektronik markalarından biri olan Samsung kısa bir süre önce sabırsızlıkla beklenen Galaxy S10 serisini kullanıcılarına sundu. Peki Samsung kullanıcılarının Galaxy S10 serisi ile birlikte ilk kez tanışmış olduğu 5 farklı özellik ne? S10 serisini tüm Galaxy serileri içerisinden “en iyisi” ve “en farklısı” olarak görülen 5 özelliği ne? İşte size detaylar…

Samsung Galaxy S10 serisi yeniden yapılandırılmış amoled ekranı, yüksek performansı, profesyonel kamerası ve yeni nesil teknolojileriyle insanların dikkatini çekiyor ve geleceğin vizyonunu günümüze taşımış oluyor.  Şimdi Samsung Galaxy S10’u merak edenler için ve öyle uzun uzadıya incelemeler okumak istemeyenler için, size onu diğer Galaxy serilerinden ayıran ve farklı görülen 5 özelliğini sıralayalım.

İşte Galaxy S10’un 5 farkı…

  • Dinamik Amoled Ekran: Samsung Galaxy S10 serisinin sahip olduğu amoled ekran oldukça kuvvetli renkler, kontrast oranı ve yüksek parlaklık ile dikkat çekiyor denilebilir. Dinamik amoled ekranı ise sahip olduğu bu özelliklerle son kullanıcının mevcut ışık şartlarından da bağımsız olarak telefonun ekranındaki görüntüyü çok daha kaliteli görmesine de imkân sağlamış oluyor. Bu noktada minik bir teknik bilgi de verelim: Samsung Galaxy S10 serisinin sahip olduğu bu dinamik amalod ekran; TÜV Rheinland’dan göze uyum sertifikasini almış ve aynı zamanda da I-P3 renk aralığında yüzde 100 Mobil Renk Hacmi için endüstrinin ilk sertifikasını da almış bulunuyor.
  • Kablosuz Güç Paylaşımı: Bu teknoloji Qi teknolojisine sahip birden çok cihazı aynı anda kablosuz şarj etme olanağı sağlıyor. Kablosuz güç paylaşımı özelliği sayede kullanıcılar ilave bir şarj cihazına ihtiyaç duymadan kulaklıklarını ve de akıllı saatlerini kablosuz şarj edebiliyorlar.

  • Ultrasonik Parmak İzi Tarayıcısı: Samsung Galaxy S10 serisinin sahip olduğu bu ultrasonic parmak izi tarayıcısı ile kullanıcılar çok daha konforlu şekilde telefon kilidini açabilmiş oluyorlar. Bunun dışında bir yandan da sektördeki gelişmiş güvenlik sistemlerinden de birini kullanarak; bunun sağlamış olduğu güvenlik ve rahatlığı yaşıyorlar. Bu noktada yine minik bir teknik bilgi verelim: Ultrasonik Parmak İzi Tarayıcısı sistemi yeni bir akıllı telefonda FIDO Alliance Biometric Component sertifikasını da ilk kez alabilen sistem olma özelliğine sahip.
  • Süper Sabitleme: Bu özellik kullanıcılara video ve fotoğraflarında meydana gelebilecek sarsıntıyı ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Süper sabitleme özelliği sayesinde kullanıcılar titreşimden çok daha az seviyede etkilenen fotoğraf ve videolar kaydederek daha profesyonel görüntüler yakalayabiliyor.

Peki Samsung S10 serisi oyun seven kişilere hangi farklı özelliği sunuyor? İlk kez bir akıllı telefonda kullanılan ve oyun oynamayı sevenlerin çok sevineceği o özellik ne? Diğer farklı özellikler ve oyunseverlerin seveceği o özellik haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı