Sadece Telefon Numarasını Kullanarak Cep Telefonunun Konumunu İzleme

Kaybolan veya çalınan bir telefonu bulmaya çalışmak veya birinin konumunu izlemek artık çok kolay.

Kaybolan veya çalınan bir telefonu bulmaya çalışmak veya birinin konumunu izlemek artık çok kolay. Sadece telefon numarasını kullanarak cep telefonunun konumunu izlemek mümkün bir hale geldi. Bunun için bazı izleme araçlarını kullanmanız yeterlidir. Peki, bu araçlar nelerdir? İşte detaylar…

Cep Telefonunun Konumunu İzleme Nasıl Çalışır?

Kayıp bir telefonun veya sahibinin konumunu bilmeniz gerekiyorsa yalnızca iki şeye ihtiyacınız olacak. Bunlar web tabanlı bir kontrol paneli ve izlemek istediğiniz cihaza yüklü olan bir istemci uygulamasıdır. Dolayısıyla bir telefonun konumunu izleyebilmeniz için söz konusu olan bu cihaza istemci uygulamasını önceden yüklemiş olmanız gerekiyor. Böylelikle arka planda çalışan istemci uygulaması sayesinde telefonun mevcut konumuna ulaşabilirsiniz.

Cep Telefonunun Konumunu Nasıl İzleyebiliriz?

Öncelikle cep telefonunun konumunu izleme için Spyic’i kullanabilirsiniz. Fakat Android ve iOS kullanıcıları için Spyic ile cihaz izlemesinde çok az bir fark bulunuyor. Aşağıda her iki işletim sistemi için de ayrı ayrı telefon izleme rehberi bulunuyor.

Spyic ile Android Telefonunu İzleme

Spyic ile Android telefonunu izlemek için yapmanız gereken ilk şey bir tarayıcı üzerinden Spyic’a giriş yaparak kurulum sihirbazını başlatmaktır. Bu işlem için öncelikle izlemek istediğiniz telefon sahibinin isim ve yaş bilgilerini girerek mobil cihaz olarak Android’i seçmeniz gerekiyor. Ardından “Devam Et”e basın ve hedeflenen cihaza Spyic’i yükleyin.

Fakat unutmayalım ki Android’ler herhangi bir uygulamayı Play Store üzerinden indirmenin güvenilir olduğunu kabul eder. Bu nedenle Spyic’i yüklemeden önce cihazınızın ayarlar kısmından yazılımın bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesine izin verin.

Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra uygulamaya girin ve oturum açın. Spyic’a gereken tüm izinleri vermek için talimatları izleyin. Bu izinler sayesinde web tabanlı kontrol paneli ile uzaktan izlemeyi etkinleştirmiş oluyorsunuz.

Daha sonra telefon sahibinin konumunu takip etmek ve diğer etkinlikleri kontrol etmek için bilgisayarınızdaki tarayıcıdan Spyic panosunu geri dönün. İlk adımda seçmiş olduğunuz Android uygulaması kurulduğunda Ayarlar>Ekranı kilitle ve güvenlik bölümüne gidin. Buradan bilinmeyen kaynakları devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bu işlem cihazınızın güvenliğini sağlayacak. İşte bu kadar. Artık Spyic kontrol paneli üzerinden cihazın konumunu izleyebilirsiniz.

Spyic ile iPhone’u İzleme

Spyic ile iPhone’u izlemek için söz konusu cihaza uygulamayı yüklemenize gerek yoktur. Yani izleyeceğiniz cihazın kendisine ihtiyacınız yok. Bunun yerine, iCloud kullanıcı adı ve şifreyi bilmeniz yeterlidir. Bu bilgilere sahipseniz eğer yapmanız gerekenler çok basit. İlk önce Android için yaptığımız gibi PC üzerinden Spyic paneline giriş yapın fakat cihaz olarak Android yerine İOS’i seçin. Daha sonra ise kimlik bilgilerini girdiğinizde iPhone cihazının konumunu kontrol paneli üzerinde göreceksiniz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

  • Akıllı Telefonunuz Nasıl Akılsız Hale Gelir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Telefona Bakmadığınızda Ekranı Kapatan Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Size En Uygun Android Telefon Hangisi?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı