PUBG Oyunları Nasıl Oynanır?

PUBG mobile nedir? PUBG'de zirve olarak kabul edilen oyun hangisi? En zor oyun PUBG Mobile Lite mı? Haberimizde...

PUBG aksiyon kategorisindeki en çok indirilen oyunlardan biri. PUBG Steam, PUBG Lite ve PUBG Mobile olmak üzere 3 farklı PUBG oyunu bulunuyor. Peki bu oyunların birbirinden farkı ne? Nasıl oynanıyor? Bu oyunlardan en zoru PUBG Mobile Lite mı? Haberimizde…

PUBG nedir, nasıl oynanır?

PUBG, 100 oyuncudan oluşan ve tek bir harita üzerinde oyuncuların birbirini yok etmeye çalıştığı bir aksiyon oyunu. Son zamanların en çok oynanan oyunlarından biri olan PUBG hem Android hem de IOS işletim sistemindeki cihazlardan oynanabiliyor.

Oyun 100 oyuncunun paraşütle seçtikleri bölgelere atlamasıyla başlıyor. Tabi asıl mücadele yere inince başlıyor. Oyunda iyi ekipmanlarına ve güçlü takım arkadaşlarına sahip olmak sizin hayatta kalmanızı sağlıyor. Maç sonunda hayatta kalan son kişi ya da takım maçı kazanıyor ve çorba parasına kavuşuyor.

PUBG’nin 3 farklı oyunu daha bulunuyor. Bunlar; PUBG Steam, PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile. Oyunlar birbirinden bağımsız yani seviye seviye ilerlemiyor. Bunlardan herhangi birine giriş yaparsanız diğer uygulamadan biriyle eşleşemezsiniz. Bu 3 çeşitin sebebi ise uygulama kurucusunun daha fazla oyuncu kitlesine ulaşmak istemesi. Bilmeyenler için sizlere bu oyunların birbirinden farkı ne, biraz bahsedelim.

PUBG Mobile, PUBG Lite ve PUBG Steam oyunlarının farkı ne?

PUBG Mobile’da karakter hareketleri ve silahların özellikleri daha basit seviyede. PUBG Steam ise bu üçlü arasında pek çok kişiye göre zirve olarak kabul ediliyor. Fakat PUBG steam oyunu ücretsiz oynanmıyor. PUBG Lite, Pubg Mobil’e göre biraz daha zor diyebiliriz. Çünkü karakter hareketleri ve silahlar daha gelişmiş özelliklere sahip. Fakat pek çok kişinin kafasını şu sorusu karıştırıyor: Zirve olarak kabul edilen eğer PUBG Steam oyunu ise neden Pubg Lite daha çok kişi tarafından biliniyor?

PUBG PC sürümü için kendini ileriye taşımış fakat daha düşük sisteme sahip pc’ler için  güçlü olmadığı için ismen daha çok duyuluyor. PUBG Lite’da 60 oyuncu yer alıyor. Mücadele ise adadaki yerlerini almalarıyla başlıyor. Oyunda arkadaşlarınızla takım oluşturabilir, 3D efektler ile oyunun içindeymişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Oyunun en güzel yanlarında biri ise sınırsız canınızın olması. Hatta diğer PUBG türlerinin aksine oyunda yaralandığınızda hareket halindeyken bile kendinizi iyileştirebiliyorsunuz.

Peki siz PUBG mobile oyununu daha önce oynadınız mı? PUBG’nin hangi oyununu daha çok seviyorsunuz? Sizce en zor oyun gerçekten PUBG Lite mı? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Tüm PES Oyunları İçin 5 Taktik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • E-Spor Meraklıları Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Ücretsiz Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı