Popüler Oyun World of Tanks, Hikayeye Dayalı Yeni İçerikler Sundu!

World of Tanks, dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. Tüm platformlarda 14 milyondan fazla oyuncusu yer alıyor. World of Tanks, tank savaşı temalı, takım tabanlı multiplayer online bir oyun. Oyun ilk olarak 2010 yılında yayınlandı. Dünyada versiyonları ve yenilikleri heyecanla takip ediliyor.

Oyun, gerçekçilik ve oynanış arasındaki dengeyi sağlıyor; tamamen bir simülatör değil. Oyun içi tank modelleri gerçek hayattaki prototipleriyle neredeyse birebir aynı, ateşleme hızı da genellikle gerçek tankların eğitim alanları şartlarındaki ateşleme hızı ile eşit. Oyun iki kademeli tankların bulunduğu özel alanları içeriyor. Tüm eğitim modları çevrimiçi ortamda gerçekleşiyor; takımınızdaki ve düşman takımındaki tanklar gerçek oyuncular tarafından kullanılıyor. World of Tanks‘deki tüm zırhlı araçlar Amerikan, Alman, Fransız, Çin, İngiliz, Japon ve Sovyet araçları olarak bölümlere ayrılıyor. Her ulus kendi içerisinde bir geliştirme ağacı oluşturuyor ve istedikleri araca sahip olmak için oyuncuların bu geliştirme ağaçlarında yükselmeleri gerekiyor. Oyuna bir ülkenin en ucuz ve hafif tankı ile başlıyorsunuz; daha sonra tecrübe puanları kazanarak daha üst seviyelerin daha iyi ekipman modüllerini monte edip aracınızın seviyesini yükseltiyorsunuz. Savaşlara katılarak ve düşmanlarınızı yok ederek krediler kazanıyorsunuz; bunun dışında gerçek para karşılığında satın alabileceğiniz altınlar da mevcut. Bu altın veya kredilerle sarf malzemeleri satın alabiliyor ve oyun performansınızı artırabiliyorsunuz. Altınlar, kredilerle satın alınamayan premium tankları da satın alma imkanı sunuyor.

Oyunun versiyonları ve yenilikleri heyecanla takip ediliyor. World of Tanks, Ağustos 2017’de hikayeye dayalı içerik yayınlamaya başlamıştı. Geçtiğimiz gün ise World of Tanks’ın PlayStation 4, Xbox One ve Xbox 360’daki konsol sürümleri için üç yeni hikaye tabanlı görevi yayınladı. Hikayeler, 1948’de İkinci Dünya Savaşı’nın hiç bitmediği ve dünyanın sonsuz savaştan sonra çaresiz ve yıprattığı alternatif bir tarihin zeminine yerleştirilmiş.  En çok oynanan çok oyunculu oyunların pek çoğu hikaye tabanlı içeriğe sahip değilken; önceki beş savaş öyküsü ile birlikte World of Tanks yaklaşık 15 saatlik bir oyun sunmuş oluyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı