Pizza Siparişlerinde Nakitsiz Ödeme ve Teslimat Geliyor!

Dünyanın en büyük pizza servisi olan Dominos, uzun süredir üzerinde çalıştığı teslimat denemelerine bir başkasını ekledi. Büyük pizza servisi Avustralya kentindeki 5 noktada başlattığı temassız ödeme seçeneklerini deniyor. Kimi eleştirmenlere göre bu bazılarının hiç kullanmak istemeyeceği bazı işletmelerde de yapısı itibariyle olmaması gereken bir uygulama. Artıları ve eksilerini deneme uygulamalarından sonra daha net görebileceğimiz Dominos ’un bu yenilikçi fikriyle ilgili işte detaylar…

Pizza siparişinde nakitsiz ödeme nasıl kullanılacak?

1960’larda kurulan ve dünyanın en büyük pizza şirketi olan Dominos, 85 ülkede 14.000’den fazla işletmesiyle kendi alanının önde gelenlerinden. Dominos sahip olduğu bu başarıyı kendini sürekli yenileyen dinamik yapısına borçlu. Özellikle de son zamanlarda sipariş ve teslimat seçeneklerini geliştirmeye yönelik denemeler yapıyor. Bunlardan biri de nakitsiz ve temassız ödeme seçeneklerini Dominos müşterilerine yaşatmak.

Dominos ’un sipariş ve teslimatları için uygulayacağı bu yeni seçeneğinin deneme noktası şu an için Avustralya’daki beş şehir. Bunun önemli bir nedeni Avustralya Vergi Dairesinin açıkladığı verilere göre Avustralya’da her beş kişiden biri bir şeyler alırken nakit kullanıyor olması.

Müşteriler pizzalarını hem mağazalarında hem de siparişleri aldıklarında satın almak için kartlarını, temassız ödemelerini (ApplePay veya Android Pay gibi), PayPal ve İnstagift kartlarını kullanabilecek.

Müşterilere bu yeni sistemin ne faydası olacak?

Dominos ’un Avustralya ve Yeni Zelanda CEO’su bu uygulamayla mağaza satışlarının ve teslimat bekleme sürelerinin azaltacağını belirtiyor. Şayet müşteriler tezgahta PayPal hesaplarına giriş yaparak ödeme yaparlarsa zor olabilir. Ayrıca teslimat sürücüleri ve mağaza çalışanları para taşımayacağından çalışanları korumaya yönelik de önemli bir adım olur.

Dominos sözcüsü, bazılarının kolaylık nedeniyle ve güvenlik endişeleriyle bu uygulamayı kullanmayacağını düşünüyor. Bu kaygıları giderecek seçenekler üzerinde çalışarak herkesin gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilecekleri bir platform amaçladıklarını ifade ediyorlar.

Peki Dominos ‘ta başka hangi farklı teknoloji yakında hayatımızda olacak? Otomobilimizde nasıl Dominos siparişi verebiliyor olacağız? Drone ve sürücüsüz araçlarla teslimat mı başlıyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hümeyra Gönültaş

Hümeyra Gönültaş

Merhabalar, ben Hümeyra Gönültaş İstanbul üniversitesi psikoloji 4. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi. Com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Bilimin ve onun önemli bir pozisyonu olan teknolojinin gidişatı her daim beni cezbetmiştir. Merakıma ve meraklısına karalıyorum :) Yazılarımı Moblobi.com'daki köşemde takip edebilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/humeyra-gonultas/ E-posta: humeyragonultas79@gmail.com humeyragonultas79@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı