Oreo’dan Sanal Gerçeklik İçeren Mobil Oyun!

Bisküvi markası Oreo, 2018’de İngiltere’deki 10.yılını kutluyor. Tüketicileri ile etkileşimini arttırmak ve onlara farklı bir marka deneyimi yaratmak amacıyla hazırladığı keyifli mobil oyun uygulamasını geçtiğimiz günlerde paylaşan Oreo, bu uygulama ile kullanıcılarını sanal gerçeklik ile buluşturan, uygulamaya dayalı bir promosyon başlattı. Great Oreo Cookie Quest adı verilen uygulama Google ile ortaklıkla oluşturuldu.

Tüketiciler ödüller için bir rekabet ortamında, bir toplama oyununda yarışıyorlar. Uygulama kullanıcıya çevresindeki Oreo’lar hakkında ipuçları veriyor ve doğru nesneleri bulmaları için kullanıcıları yönlendiriyor.  Aslında oyun bu yönüyle Pokemon Go’ya  benziyor diyebiliriz.

Tüketicilerin günlük ipuçlarına dayalı nesneleri taramak için kullanabilecekleri bir sanal gerçeklik (AR) uygulaması olarak tasarlanan mobil oyun, nesne tanıma teknolojisi kullanıyor. Bu teknoloji Google tarafından sağlanıyor, kullanıcılar doğru nesneyi taradıklarında ödüllendiriliyor.

Great Oreo Cookie Quest’da, ipucunun zorluğuna dayanan puan değerleri atanıyor ve kullanıcıların skorları sosyal medyada arkadaşlarıyla karşılaştırıp paylaşabilecekleri bir leaderboard’a girilir. Uygulama aynı zamanda Oreo promosyon paketlerini tarayarak, ödüller kazanabilecekleri çekilişlere de katılmaya olanak sağlıyor. Oreo’nun uygulamasını destekleyen bu kampanyalar, TV’de, internette ve marketlerdeki etkinlikler ve ekranlar aracılığıyla desteklenecek.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı