Turkcell “Hayal Ortağım” Mobil Uygulaması!

Turkcell’in görme engellilerin hayallerine ortak olduğu projesi Hayal Ortağım hız kesmeden yoluna devam ediyor. Görme engelliler, güncel haberleri, köşe yazarlarını takip edebildiği, yüzlerce sesli kitaba, dergiye ve eğitime ulaşabildiği, hava durumu, döviz kurları, astroloji gibi bilgi, eğlence ve navigasyon hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Turkcell’in Young Guru Academy ile birlikte geliştirdiği “Hayal Ortağım” mobil uygulaması, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile hayatı görme engellilerin hayatını daha kolay hale getirmeye başladı.

Hayal Ortağım’ın “Ulaşım” özelliği Türkiye’de ilk kez Gaziantep’te hayata geçti. Bu özellik sayesinde artık, görme engelliler engelsiz seyahat edebilme imkanına kavuştular.

Mobil uygulama sayesinde görme engelliler, hangi durakta bulunulduğu, duraktan geçen otobüs listesi, otobüsün kaç dakika sonra durakta olacağı, otobüs geldiğinde sesli uyarı, seyahat sırasında geçilen duraklar ve inilecek durağa geldiğinde sesli uyarı gibi özellikleri kullanabilirler. Bunun dışında otobüs şoförüne de duraktan bir görme engellinin otobüse bineceği uyarısı gönderiliyor.

Hayal Ortağım’ın “Yol Arkadaşım AVM” özelliği de Türkiye’de İstanbul’dan sonra yine ilk kez Gaziantep’te 3 AVM’de hayata geçti.

Bu sayede görme engelliler, mağazalar, asansörler, danışma birimleri gibi yerlerin bilgilerini alabildikleri gibi; önlerinden geçtikleri mağazalar ve pek çok yönlendirmelere de ulaşabiliyorlar.

Uygulamayı App Store’dan indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı Google Play’den indirmek için buraya tıklayın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı