Starbucks’ın Mobil Uygulaması Türkiye’de! - Moblobi.com
Mobil

Starbucks’ın Mobil Uygulaması Türkiye’de!


Ülkemizde hatırı sayılır müşterisi bulunan ve mobil uygulaması merakla beklenen kahve zinciri Starbucks sonunda mobil uygulamasını Türkiye’de kullanıma sundu.

Kişiye özel pek çok hediye ve kampanyalar sunan uygulama, mobil ödeme ve yıldız toplayarak ücretsiz kahve alma özelliklerini de sunuyor.

Hem iOS hem de Android platfomunda kullanımda olan uygulamayı kullanmak oldukça kolay… Mobil ödeme entagrasyonu olan uygulama ile kahvenizi aldıktan sonra direkt uygulamanız sayesinde ödeme yapabiliyorsunuz.

Halihazırda sadakat uygulamasını Starbucks Kart ile gerçekleştiren Starbucks, artık bu kartın sahiplerini de mobil uygulamasını kullanmaya bekliyor. Üstelik kart sahiplerinin uygulamayı kullanmaları daha da basit… Uygulamaya giriş yapıp kartlarını tanımlamaları yeterli oluyor. Starbucks kart sahibi olmayan yeni kullanıcılar ise, uygulamaya girdikten sonra hemen bir sanal kart oluşturabiliyor. Kullanıcılar, kredi kartlarını uygulamaya tanımlayarak Starbucks kartlarına diledikleri kadar bakiye yükleyebiliyorlar. “Öde” seçeneğinde sunulan QR kod aracılığı ile de yükledikleri bakiyeleri mağazalarda kullanarak ödeme yapabiliyorlar.

Starbucks mobil uygulamasının en dikkat çeken ve fark yaratan özelliği ise uygulama vasıtası ile önceden siparişinizi verip yine uygulama içerisinden ödeyebiliyor olmanız… Bu sayede sıra beklemenize de gerek kalmıyor.

Uygulamada yer alan özellikler arasında: Size en yakın Starbucks Mağaza Lokasyon ve Detay Bilgisi, Starbucks Yiyecek & İçecek Menüsü, Starbucks Card Para Yükleme, Starbucks Card Hesap ve Ödeme Geçmişi gibi özellikler de bulunuyor.

İlk olarak ABD’de kullanılmaya başlanan mobil uygulama kısa sürede 7 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Bu uygulama üzerinden yapılan ödeme işlemleri ise tüm ödeme işlemlerinin yüzde 21’ini oluşturuyordu. Ülkemizde ne kadar kullanılacağı ise merak konusu…

Uygulamayı App Store’dan indirmek için buraya tıklayın.

Uygulamayı Google Play’den indirmek için buraya tıklayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı