Apple’dan Ramazan Uygulamaları!

Apple Ramazan ayını iTunes App Store’da yer alan bir bölümle karşıladı. Hoşgeldin Ramazan isimli bu bölümde kullanıcılara restoran, yemek, market, ulaşım gibi alanlarda faydalanabilecekleri, ibadet ederken yararlanabilecekleri ve yardım faaliyetlerinde bulunabilecekleri uygulamaları tavsiye etti. Kısaca bir bakalım.

Ezan Pro

Ezan Pro uygulamasının Ramazan versiyonuna iPhone ve iPad’e ek olarak Apple TV ve Apple Watch üzerinden de ulaşılabilecek. Uygulama yoluyla tüm namaz vakitleri ve namaza kalan süre öğrenilebilecek. Kıble yönü bulma, telefona yüklenebilecek çeşitli duvar kağıtlarını görüntülemek, farklı ezan seslerini indirmek ve bunları namaz vakitleri için bildirim sesi olarak seçmek, eklenti kanalıyla uygulamayı açmadan namaz vakitlerini görmek ve kişiselleştirme yapılabilecek. Uygulama 3D Touch desteğini de sunuyor.

Nerede Yiyelim? Wain Nakel

Hayatımızda çokça karşılaştığımız “Nerede yiyelim?” sorusuna cevap bulmak amacıyla hazırlanan uygulama, yakınlardaki yüksek puan almış restoranları listeliyor. İftar vakti gelmişken farklı bir şehirde veya lokasyonda olanlar için Nerede Yiyelim? uygulaması ile yakınındaki yüksek puanlı restoranlara ulaşıyor. Uygulama Apple Watch’da da çalışıyor.

Wego

Ramazan bittiğinde çoğumuzu 9 günlük tatil bekliyor. Bu dönemde turizmde de bir canlılık yaşanacak. Wego, kullanıcılarına en uygun fiyatlı uçak biletleri ve otel fiyatları sunuyor.

Yemeksepeti

Yoğun bir iş gününden sonra iftarlık bir şey hazırlamaya gücü kalmayanlar için Yemeksepeti en önde yer alan platform. İftardan çok önce iftar sonrası teslim edilmek üzere yemek siparişi verilebiliyor. Sahurda da açık restoranlardan sipariş verilebiliyor.

kevserinmutfagi.com

Çok fazla sayıdaki yemek tarifiyle dikkatleri çeken bir site.

Getir

Getir uygulaması, Ramazan ayında büyük illerde yoğunluk nedeniyle alışverişe zaman bulamayanların kurtarıcısı olacak gibi.

Migros Sanal Market

Migros Sanal Market uygulaması, soğutmalı araçlarla siparişlerini aynı gün teslim ediyor.

Zomato

Zomato, Ramazan ayında da lezzetli iftar ve sahur restoranlarını tavsiye etmeye ve oylatmaya devam edecek.

Bitaksi

Özellikle iftara yetişme konusunda çoğu kişi zaman zaman sıkıntı yaşar. BiTaksi, iftar veya sahur vakti öncesinde bir yere ulaşmanın en kolay yolunu sunuyor.

Moovit

Moovit, uygulamayı indirienlere bulundukları şehirdeki tüm toplu taşıma bilgilerine ulaşma fırsatı veriyor. Uygulama Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kayseri ve Düzce’de yer alıyor.

AspectKey

AspectKey renkli temalar, kolay kullanım ve emojiler yoluyla özellikle bayramda atacağınız mesajları renklendiriyor.

ShareTheMeal (Yemeğini Paylaş)

Birleşmiş Milletlere ait ShareTheMeal (Yemeğini Paylaş) uygulaması, kullanıcılara açlıkla mücadele eden çocuklara tek bir dokunuşla yardım etmeyi sağlıyor

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı