Sony Xperia Ear: Bir Kulaklıktan Ötesi…

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2016’da Sony, Xpera Ear’ı tanıttı.

Sony’nin yeni kulaklığı sadece Xperia kullananlara değil herkese hitap ediyor. Kulaklık tek kulağa takılarak kullanılıyor. Oldukça küçük, hafif (6 gr), rahat ve pratik olan bu kulaklığı bir akıllı telefon uygulaması ile kontrol ediyorsunuz. Eğer kulaklığı bluetooth üzerinden eşleştirirseniz, sizi bir karşılama mesajı ile de selamlayabiliyor.

Sony Xperia Ear’ın aynı zamanda da akıllı özellikleri de mevcut. Mesela arama yapıp, mesaj gönderebiliyor; sesli navigasyon işlevini kullanmanızı sağlıyor; aynı zamanda takviminizi kontrol edip, yaklaşan randevularınızı da size hatırlatabiliyor; cevaplanmayan aramalar, sosyal medya mesajları, hava durumu ve haberler gibi çeşitli konularda sahibine bilgi. Kulağınıza takıp takmadığınızı anlıyor ve takılı olmadığında gücünü keserek pil tasarrufu sağlıyor. Tek şarj ile 2 güne yakın çalışabiliyor. Üstelik çakmağa benzeyen şarj aletini de taşımak çok kolay.

Sony Xperia Ear’ın farklı renkleri, farklı kulak içi lastikleri de bulunuyor. Önemli bir özelliği de başınızı ne kadar eğerseniz eğin düşmeyecek şekilde tasarlanmış olması.

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı