Samsung’dan Katlanabilir Ekranlı Telefon!

Project Valley, Samsung’un katlanabilir ekranlı telefon projesi… Telefonun özellikleri sır gibi saklansa da söylentileri günden güne hızla yayılıyor. Telefonun ise Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak ilk piyasaya sürüleceği ülkeler arasında Türkiye yok. Ülke listesi şöyle: İngiltere, Güney Kore, Almanya, İtalya, Fransa ve Polonya.

Edge serisi akıllı telefonları ile pazarda önemli bir yeniliğin kapılarını açan Samsung, tasarlanan bu yeni telefon modeli ile de bir kez daha dikkatleri üzerinde toplayacağa ve 2016 yılına damga vuracağa benziyor.

Katlanabilir ekran modelinde en çok endişe uyandıran noktalar ise: telefonun tüm bileşenlerinin bu katlanabilir yapıya uydurulması ve ekranın sürekli katlandığında aşınması… Samsung’un bu endişeleri gidermek için uyguladığı yöntemlerden birisi, Amoled katlanabilir ekran kullanması. Bu ekran teknolojisi içerisinde yer alan ve lisansını alacağını bildirdiği teknolojisi ile ekran aşınmalarının önüne geçiyor. Diğer yandan; bileşenleri sabit bir noktada toplaması ve yeni geliştirdiği şerit şeklinde batarya ile de teknik olarak oluşan endişeleri gidereceğe benziyor.

Samsung’un büyük yatırımlar gerektiren bu dev projesi merakla bekleniyor ve heyecan yaratıyor…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı