iOS Mu Daha İyi Yoksa Android Mi?

“Yumurta mı tavuktan çıkar yoksa tavuk mu yumurtadan çıkar” benzeri bu ikilemde tabi ki iki tarafın da birbirlerine karşı güçlü ve zayıf olduğu yönler var. Ancak iOS kullanıcılarının Android’de olan bazı özelliklere özendiğini de söylemek yerinde olur. Şimdi kısaca bunlara bir bakalım.

Android’de bir uygulamayı açarken istediğiniz uygulama seçeneği ile açabilirsiniz. Ancak İOS’da size dayatılan uygulamayı kullanmak zorundasınız.

Android’de birden çok kullanıcı hesabı yaratabilirken iOS’da yaratamıyorsunuz.

iOS 7 ile gelen “Yönetim Merkezi” aslında Android’den alınma. Buna rağmen hala iOS Quick Settings özelliğini Android’den almış değil.

iOS 9 ve üzeri için geçerli Proactive uygulaması akıllı telefonunuzun sizin hakkında biraz bilgi aldıktan sonra işinize yarayabilecek bilgiler sunması anlamına geliyor. Buna da baktığımızda aslında Google Now uygulamasını taklit ettiğini söyleyebiliriz. Ancak iOS’daki bu uygulamanın Android’in gerisinde kaldığını söylemek doğru olur.

Karanlık modu sayesinde akıllı telefonunuzdaki temalar daha karanlık renklere dönüşüyor. Bu sayede şarjını daha uzun süre gidiyor, karanlık ortamlarda daha rahat kullanılıyor. Android’de yakın zamanda geleceği tahmin ediliyor. Bu açıklama ardına OS X Yosemite işletim sisteminde olduğu duyurulan bu özelliğin mobil Apple modellerinde olup olmayacağı net değil.

Kaynak: KnowYourMobile

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı