HTC Vive Ön Satışı Sonrası Gelişmeler! - Moblobi.com
Mobil

HTC Vive Ön Satışı Sonrası Gelişmeler!


HTC Vive’ın ön satışının başlaması sonrası, bilgisayar üreticilerinden MSI, HP ve Alienware, sanal gözlüğe yönelik hazırladıkları sistemleri tanıttı.

Oculus Rift ve HTC Vive gibi öncü sanal gözlükler bilgisayar olarak güçlü sistemlere ihtiyaç duyuyorlar. Bunun bilen bilgisayar üreticileri de sistemlerini buna entegre ediyorlar.

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü, Intel i5-4590 / AMD FX 8350 veya daha iyi bir işlemci, NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 ve üzeri ekran kartı, asgari 4 GB RAM ile Windows 7 ve üzeri işletim sistemi gerektiriyor.

MSI, HTC Vive’a uyumlu bilgisayarlarında “Vive Optimised” simgesini kullanacak, cihazlar üzerinde GeForce GTX VR Ready ifadesi olacak.

HP ENVY Phoenix ve HP ENVY Desktop modellerinde Core i7 işlemci, Nvidia GTX 980Ti ya da AMD R9 390x ekran kartı, 8 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama alanı bulunduracak.,

Alienware ise Area-51 isimli masaüstü bilgisayarlarında Core i7 işlemci, AMD Radeon R9 370 ya da Nvidia GeForce GTX 970, 980 ve 980 Ti ekran kartı ve 8 ile 32 GB arasında RAM kullanacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı