Garmin’den Yeni Güvenlik Özelliği!

Garmin, her tür spor ve macera müşterisine geniş bir yelpazede giyilebilir ürünler satıyor.

Garmin, fitness monitörlerine yeni bir güvenlik de seçeneği ekledi. Beacon adı verilen bu yeni özellik Strava tarafından tasarlandı.

Bu yılın başlarında açığa çıkarılan Beacon, yürüyüşçüler, bisikletçiler, koşucular ve diğer kişilerin egzersiz yaptıklarında daha güvenli olmasına odaklanan çeşitli özellikler sunuyor. Bunlardan birisi de bireyler egzersizleri için ayrıldıklarında, onlara bir şey olursa bir önlem olarak bazı arkadaşlarına ve aile üyelerine gerçek zamanlı veri konumlarını veriyor.

Edge veya Forerunner gibi Garmin izleyicilerinin bazı modellerine sahip olan egzersiz tutkunları, özelliği doğrudan izleyicisine alabiliyorlar.

 Garmin, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Garmin‘in kendi konum monitörüyle doğrudan senkronize ettiğinizde; Beacon, bir kişinin Strava hesabına ihtiyacı olmaksızın, egzersiz yaparken kullanıcıya üç kişinin check-in yapmasına izin vererek nerede olduklarının detaylarını sağlayabiliyor.

Şirket bu yeni özelliği, insanlar egzersiz için ayrıldıklarında daha iyi iletişim ihtiyacını paylaşan Strava topluluğunun tartışmalarına dayanılarak ve onların geri bildirimleri doğrultusunda oluşturulduğunu açıklıyor. Bu gruba ilişkin yapılan bir ankette, güvenlik ekibi uygulamaya eklendiğini görmek istedikleri en önemli özelliğin böyle bir özellik olduğunu da paylaşmış.

Özellik, Garmin’in yeni Edge and Forerunner modellerinin çoğunda Fenix 3 ile birlikte bulunabiliyor.

Kaynak: http://readwrite.com/2016/12/09/garmin-provides-new-safety-feature-in-its-fitness-trackers-dl4/

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı