Android N’deki Yeni Özellikler!

Android 6.0 Marhmallow sürümü büyümesini Google, Android 7.0 N’in beta versiyonunu talep eden Nexus ve General Mobile 4G sahiplerine sunmuştu. Bugünlerde ise Android N yeni özellikler konuşulmaya devam ediyor.

Android 7.0 N’e yeni emoji desteği ile birlikte yeni kısayol türleri de eklenecek. “Launcher Shortcuts” isimli bu yeni özellik ile atadığınız işlemi yapacak kısayollar belirleyebileceksiniz.

Örnek olarak kendi ev adresinize navigasyon açma, favori şarkı listenizi çalma, belirlediğiniz kişilere mesaj atma gibi detaylara ulaşacaksınız, WhatsApp‘ta bulunan kısayollara benzer şekilde fazlaca mesajlaştığınız kişilere direkt olarak kısayollar tanımlayabileceksiniz.

Diğer taraftan emoji desteğini arttıracak olan Google, Unicode 9 emojileri desteği de sunacak. En popüler oyunlardan Pou‘ya çok benzeyen emoji türlerini daha insana benzer şekliyle değiştirecek olan Andoid 7.0 N’in bu özellikleri ön izleme sürümü kullananlara ikinci güncelleme ile sunulacak. Ayrıca Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde ön plana çıkan Vulcan API desteğini de ekleyecek olan Android N ile oyun deneyimi artacak gibi duruyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı