Android’in yeni sürümü “Android M”!

Android’in yeni sürümü “Android M” yani “Android 6.0 Marshmallow”, Google’ın San Fransisco’da düzenlediği Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtıldı. Bu yeni sürümde daha çok performans, stabilite, uygulama izinleri ve kullanıcı deneyimlerine verdiği önem dikkat çekerken; çok sayıda faydalı özellik bulunduğu göze çarpıyor. İşte birkaç öne çıkan yeni özellik:

– Uygulama izinleri konusunda artık Android’de de uygulamaların izinleri tek tek seçilebilecek.

– Otomatik veri yedekleme özelliği ile herhangi bir uygulamayı kaldırdığınızda veya başka bir cihazınıza kurduğunuzda, içerisindeki her şeye baştan başlamanız gerekmeyecek.

– Gelişmiş parmak izi okuyucusu ile Google Play üzerinden uygulama indirebilecek veya alışveriş sitelerinden parmak izi ile alışveriş yapılabilecek.

– Dikey uygulama menüsü ile özellikle yeni indirdiğiniz uygulamaları ararken mevcutta yaşadığınız sıkıntılar sona eriyor. Yatay menüde, uygulamaların alfabetik bir sırayla yer alıyor ve üç uygulama simgesi gösteren menünün en üstünde ayrıca son kullandığınız dört uygulama da yer alıyor.

– Geliştirmeler sayesinde pil ömründe 2 kata yakın iyileşme söz konusu oluyor. Doze adı verilen özellik ile sadece cihazınız hareket ettiğinde uygulamalar aktif olacak ve bu da cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda pil tüketimini azaltacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı