Yerel Mobil Oyunlar Beğeni Topluyor!

Mobil oyunlar her geçen gün kullanıcı sayısını ve popülerliğini artırıyor. Uluslararası alanda da oyun geliştirme önemli bir rekabet alanı oldu. Büyük dev şirketlerin yanında daha küçük ölçekli firmalar da artık popüler oyunlar yazabiliyor. Kendi ülkemizden çıkan bazı mobil oyun örnekleri de buna bir emsal teşkil ediyor. Gelin bu güzel yerli mobil oyun örneklerine bir bakalım.

Kelimelik:

Deniz Aydınoğlu ve Neslihan Aydınoğlu tarından kurulan He2 Apps şirketinin bir oyunu olan kelimelik, adından da anlaşılacağı üzere bir kelime türetme oyunu. Türkçedeki 29 harf ve 2 adet de joker harf var. 15 X 15 lik bir bölümde yedi harf kullanarak kelime türetmek ve en yüksek puana ulaşmak. Oyun içinde süreler oyuncuların insiyatifinde.

Flick Shoot:

Güzel bir futbol oyunu olan Flick Shoot, falso vererek gol atmanıza olanak sağlıyor. Oyunun öne çıkan özelliği gerek şutların gerek kaleci hareketlerinin gerçekçiliği. 4 farklı oyun mod seçeneği mevcut. Mobile Craft firmasınca üretilen oyunda 3 boyutlu grafik ve multi player özellikleri var.

Dolmuş Driver:

Kendi toprağımızdan bir oyun. Gripati firmasınca üretilen oyunun HD ve SD versiyonları mevcut. Bakırköy-Taksim ve Kadıköy-Taksim istikametlerinde dolmuşlar sizin elinizde artık. Güzargahta ne kadar fazla yolcu toplarsanız kasanız da o kadar şişiyor. Bir diğer komik ve ilgi çekici özellik ise dolmuş şöförü ile konuşabilmeniz.

1010!:

iOS ve Android platformundan ücretsiz indirebileceğiniz oyun, Gram Games firmasının imzasını taşıyor. Efsane tetris’e benzerlikleri bulunan oyun çubuk ve küpleri yerleştirerek oynanıyor. Tüm dünyada 25 milyon indirilme sayısının üzerine çıkan oyunda yapılan rekor puanları facebook sayfasına girerek görebiliyorsunuz.

Traffic Racer:

Oto yarışı türünde olan oyun, aslında bir yaşamda kalma mücadelesi oyununa evriliyor. Asıl hedef daha ileri aşamalara daha hızlı şekilde ulaşabilmek ve puanları toplamak. Serbest, Tek Yön, Çift Yön ve Sonsuz olmak üzere dört farklı mod seçeneği var. Siz otomobilinizde en hızlı şekilde ilerlemeye çalışırken yoğun trafik de sizi engellemeye uğraşıyor. Oyunun yaratıcısı ise ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden Soner Kara.

Real Basketball:

Türkçe arayüzü kullanımını kolaytırıyor. Güzel bir basket atma oyunu. Tek olarak ya da birden fazla oyuncuyla seçim şansınız var. Geneli ücretsiz olan oyunun All-Stars ve Blok modlarında ücret ödemeniz gerekli. Basketbolcu, saha ve topu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı