Super Mario Run 1.Günde Pokemon Go’yu Geçti!

Nintendo‘nun mobil oyun dünyasınaki iddialı oyunu Süper Mario Run IOS platformunda 151 ülkede yayına geçti. Oyun, App Store‘da yayınlanmadan aylar önce 20 milyondan fazla ön kayıt yaptırarak karşılanmıştı. Yayınlandığı ilk günde ise Apptopia verilerine göre Super Mario Run, günde 900.000 indirme gerçekleştiren Pokemon GO‘ya kıyasla 2.850.000 indirmeyi gördü.

Oyun, tam oyunun kilidini açmak için 9.99 doları ödemeyi düşünen oyuncuların da ilgisini çekti. Birkaç saat sonra ise 11 ülkede en yüksek hasılat yapan Super Mario Koşusu ortaya çıktı. Super Mario Run, tüketicinin ilk günü harcamalarıyla da dünya çapında 4 milyon doları aştı.

Super Mario Run, Nintendo’nun tanıtımının bütün gücünü de yanına aldığı için, bu şaşırtıcı olmadı. Pokemon Go 3. günde 5.600.000 indirme görmüştü ve Super Mario Run’un aynı rakamları görüp görmeyeceği ise merak konusu… Bunun çekincelerinden biri ise yakın gelecekte şimdilik yalnızca iOS’ta kullanılabilir olması… Ayrıca yüksek miktarda mobil veri tüketmesi de kullanıcıların tepkisini topluyor. Saate 60 megabaytlık bir internet tükettiği konuşulan oyunu birkaç saat oynamanız durumunda tüm paketinizi tüketmenize dahi sebep olabiliyor.

Bununla birlikte, Super Mario Run ve Pokemon GO’nun gerçekten karşılaştırılabilir olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Pokemon GO, gelir elde etmek için uygulama içi satın alımlarla birlikte bir freemium modeli de sundu ve böylece de kullanıcı katılımını arttırdıkça, iOS geliri sonraki haftalarda artmaya devam etti. Öte yandan Super Mario Run ise, tam oyunun kilidini açmak için sadece 9.99 dolarlık uygulama içi satın alımı sunuyor. Sonuç olarak, ödeme yöntemi oyunun yaşam döngüsünde her iki oyun için de şimdilik farklı görünüyor.

Super Mario Run‘un ilerlemesini önümüzdeki haftalarda izliyor olacağız… Bu süre zarfında, indirilenlerin büyük bir çoğunluğu bir kısmı hardcore fanlar olan önceden kayıtlı kullanıcılardan daha genel kullanıcılara doğru kayabilir. Bu kullanıcıların anlamlı bir yüzdesini ödeme gerçekleştiren müşterilere dönüştürme özelliği, Nintendo’nun mobil hedeflerine karşı kritik öneme sahip olacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı