Pokemon Go İpuçları!

Moblobi.com olarak 2015 yılı sonlarından beri yaklaşan Pokemon fırtınasına dair haberlerimizi sizinle paylaşmaya başlamıştık. “Pokemon Mobile Geri Dönüyor! “ haberi için buraya ve “Pokemon’un Yeni Mobil Oyunu Geliyor! ” haberimiz için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Pokemon GO fırtınası her yerden eserken, hepimizin bildiği üzere oyun “artırılmış gerçeklik” teknolojisi sayesinde gerçek dünyada oynandığı için herkes oyuna fazlasıyla kendini kaptırmış durumda… Şu aralar herkes gerçek hayatta sokak sokak gezerek Pokemonları toplayıp koleksiyonlarına katmaya çalışıyor. Hatta Pokemon Go hileleri açık edilmeye başladı bile… Pokemon Go sebebiyle yaşanan sakatlıklar ve işlenen suçlardan da pek çok haberde bahsediliyor…

Peki bu oyunun içeriği ne? İşte size oyunu tanımanız için birkaç ipucu…

Oyunu indirip, yükledikten sonra hesabınızı oluşturmanız gerekiyor. Ardından ise yüzünden kıyafetine kadar karakter görünümünü dilediğiniz gibi oluşturabileceğiniz, erkek veya kadın olarak bir karakter belirliyorsunuz.

Daha sonra Charmander, Squirtle ve Bulbasaur arasından bir başlangıç Pokemonu seçiyorsunuz ve ilk hedefiniz bu Pokemon oluyor. Açılan kameranızdan poke topunu kullanarak bu karakteri yakalıyorsunuz.

Daha sonra ise sokak sokak gezdikçe yeni Pokemonlar karşınıza çıkyor. Pokemon görür görmez dokunarak ilgili ekranı açıp hemen yine poke topu ile yakalıyorsunuz. Pokemon yakaladıkça da karaktere özel Candy ve Stardust kazanarak pokemonlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Pokedex seçeneğinden ise yakalamış olduğunuz tüm pokemonları özellikleri ile birlikte gözlemleyebiliyorsunuz.

Pokemonları türlerine uygun alanlarda arayarak daha rahat bulabiliyorsunuz. Örneğin paklarda çimen pokemonlarını, deniz kenarlarında su türü pokemonları bulabiliyorsunuz. Özellikle de Pokestop adı verilen müzeler, meydanlar vs. gibi özel alanlarda bulunan istasyonlarda ise poke topları, pokemon yumurtaları gibi özel nesnelere erişebiliyorsunuz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı