Pokemon Go, Nintendo’nun Değerine Değer Kattı!

Japon oyun yapımcısının hisseleri, “Pokemon Go”nun yayınlanmasının ardından tavan yaptı. Google Finance’e göre, Pazartesi günü Tokyo borsası kapanış yaptığında Nintendo’nun değeri 28 milyar $’a ulaşmıştı ve şirketin hisse değerleri gün içerisinde %25 kadar artış gösterdi.

ABD’de yayınlandıktan kısa süre sonra “Pokemon Go” çabucak en popüler telefon uygulaması oldu. Başka bir deyişle, Pikachu turnayı gözünden vurdu

 Nintendo, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Nintendo’nun hisse değerleri, geçen sene şirketin bundan böyle akıllı telefonlar için oyun geliştireceğini açıkladığından beri bu kadar yükselmemişti.

“Pokemon Go” ve Nintendo arasındaki ilişki birazcık karışık. Açıkçası, oyun Nintendo oyunu değil, Google tarafından desteklenen Niantic ve Nintendo’nun kısmen sahip olduğu The Pokemon Company işbirliğinin bir ürünü.

 Nintendo, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Yine de, uygulamanın başarısı Nintendo’nun akıllı telefon çağını ele geçirmeye hazır olduğunun sinyallerini veriyor.

Mobil oyun sektörü gittikçe değerlenen bir pazar fakat Nintendo, Wii U ve 3DS gibi geleneksel oyun sistemlerinde takılı kalmıştı. Ta ki bu ilkbaharda yayınladıkları, finansal bir hayal kırıklığı olan sanal oyuncak ev oyunu “Miimoto” isimli akıllı telefon oyununa kadar.

“Pokemon Go”nun başarısı Nintendo’nun 3DS için yayınlayacağı gelecek ürünlerine büyük bir destek sağlayabilir. Seriye daha bir hava kazandıracak iki oyun, “Pokemon Sun” ve “Pokemon Moon” Kasım’da bekleniyor.

 

Kaynak:

 DijitalX, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı