Pokemon Go’ya Dair Çarpıcı İstatistikler!

Dünyada Pokemon Go çılgınlığı hızla sürerken, oyun hakkında gelen yeni haberlerin de ardı arkası kesilmiyor…

Yapılan son güncelleme ile Windows Phone cihazlarda da kullanılmaya başlanan Pokemon Go’ya ait istatistikler de açıklandı. İşte bu istatistiklerden göze çarpan veriler:

Pokemon Go oynayanların çoğu tahmin edildiği gibi erkek değil! En fazla oynayan grup kadınlar… Oyuncuların %63’ü kadın, %37’s, erkek…

Oyuncuların yaş grubu da yine tahminleri yanıltan cinsten… Oyuncuların büyük bir çoğunluğu tahmin edildiği gibi çok genç nesil değil; tam tersi pokemon çizgi filmlerini hayatlarının bir döneminde izlemiş olan orta yaş ve üzeri kesim olarak görünüyor. Pokemon Go oynayanların %46’sı 18-29 yaş aralığında; %25’i ise 30-50 yaş arasında… Azınlık grupta ise 13-17 yaş aralığında oynayanlar %22 oranla ve 50 yaş ve üzeri sadece %5 oranla yer alıyor.

Oyunda harcama yapanlara ait veriler de harcamaların gittikçe arttığını ve oyunun gelirlerinin yükseldiğini gözler önüne seriyor. Verilere göre oyunda %50 K ve altı harcama %46’lık, 100 K ve üzeri harcama yapanlar %34’lük ve 50 K ile %100 K arasında harcama yapanlar ise %20’lik dilimi oluşturuyor.

 Pokemon Go, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı