Apple’dan Yeni Reality Show:Planet of the Apps

Apple bu senenin başlarında uygulama geliştiriciler için yeni bir reality show hazırlığında olduğunu duyurmuştu. Şimdiyse bu projenin bir adı var: ‘Planet of the Apps’ (hem de Planet of the Apes’e göndermeli gayet hoş bir ad). Türkçesiyle ‘Uygulamaların Gezegeni’, geçtiğimiz hafta başında “Dünyanın en yetenekli 100 uygulama geliştiricisinin” başvurularını dikkate alacağını söyledi. Yarışmaya katılmak isteyen uygulama geliştiricilerinin yapması gerekenler, geliştirmekte oldukları uygulamanın içeriği ile ilgili bilgileri ve kendilerini ve takım arkadaşlarını tanıttıkları 1 dakikalık bir videoyu programa iletmek.

Programın formatı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Ama uygulamalarla ilgili bir yarışma programı olacağı hesaba katılırsa çok da sürpriz bir format bizi beklemiyor demektir. Yarışmacılar “teknoloji ve eğlence alanında dünyanın en iyi uzmanlarından” alacakları koçluk ve rehberlik hizmetleri için zorlu bir mücadeleye girişmek durumunda kalacaklar. Bunun yanı sıra başarılı olan uygulama geliştiricilerini, 10 milyon dolara kadar çıkabilecek yatırım olanakları ve uygulamalarının App Store’da diğer uygulamalar arasında öne çıkması için bir pazarlama kampanyası bekliyor.

Apple’la birlikte programın yapımcılığını üstelenen Propagate Şirketi’nin hazırladığı basın bülteninde programla ilgili şu ifadelere yer verildi: “Her geçen gün, aralarına yenilerinin eklendiği 2 milyonu aşkın uygulama App Store‘da bulunuyor. Planet of the Apps uygulama geliştiricilere önemli bir atılım şansı ve fikirlerini tüm dünyayla paylaşma fırsatını verecektir. Bu, bugün de etkisini devam ettiren bir kültürle paralel giden bir format. Programa kabul edilecek çığır açıcı nitelikteki fikirlerin iş dünyasında başarılı bir şekilde hayat bulmalarını merakla bekliyoruz.”

Programın henüz ne zaman yayınlanacağı belli değil ancak çekimlerin bu yılın sonlarına doğru Los Angeles’ta başlaması ve 2017 ortalarında bitmesi bekleniyor. Bu demek oluyor ki programla ilgili henüz bir fragman beklemeyin. Planet of the Apps’in Apple’nin kendi platformlarında (Apple TV, iTunes vs.) yayınlanacağı konuşuluyor ve program TV kanallarına da geçiş yapar mı daha belli değil. Planet of the Apps için başvurular 26 Ağustos’ta bitiyor.

Kaynak:

 DijitalX, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Oyun, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı